Dostępność

Zależy nam, aby każda osoba korzystająca z naszego serwisu, miała pełny dostęp do zamieszczonych w nim informacji i funkcjonalności.

Dążymy do tego, by serwis www.polsa.gov.pl spełniał międzynarodowe wytyczne Web Content Accessibilty Guidelines 2.0 (WCAG 2.0). Właśnie to opracowanie, przygotowane przez organizację World Wide Web Consortium (W3C), uznaje się za najważniejszy dokument objaśniający zasady dostępności serwisów internetowych.

Zasady te mówią, co zrobić, aby serwis był dostępny dla każdego, bez względu na:

  • poziom jego sprawności,
  • wiek,
  • sprzęt czy oprogramowanie, którego używa.

Nasz serwis dąży do zgodności z tymi wytycznymi na poziomie AA, tzn. jest dostępny dla większości osób, które z niego korzystają.

Serwis jest w trakcie fazy inicjalnej, wdrożeniowej i nie osiągnął jeszcze pełnej dojrzałości funkcjonalnej i technicznej pod kątem dostępności dla użytkowników. Naszym celem jest doprowadzenie dostępności do wymaganego poziomu w jak najkrótszym czasie.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.