• POLSA to bezpieczeństwo i działania na rzecz obronności

Szkolenia

Program edukacyjno-szkoleniowy dla administracji opracowywany przez Polską Agencję Kosmiczną obejmie szkolenia ramowe dla decydentów wyższego i średniego szczebla administracji oraz szkolenia specjalistyczne skierowane do urzędników-specjalistów. Zostaną nimi objęci pracownicy jednostek samorządu terytorialnego: pracownicy urzędów wybranych gmin, starostw powiatowych i urzędów marszałkowskich, administracji rządowej i instytucji jej podległych czy przez nią nadzorowanych.

Celem szkoleń będzie usprawnienie działalności administracji publicznej poprzez podniesienie kwalifikacji, wiedzy oraz umiejętności analitycznych i aplikacyjnych jej kadr w zakresie zastosowań danych satelitarnych w realizacji zadań.

Zakres tematyczny szkoleń będzie dotyczył w szczególności:

 • wyszukania, pobierania, wizualizacji i prezentacji danych, ich przetwarzania
 • analizy i interpretacji wyników przetworzeń
 • stosowania modelowych praktyk przyczyniających się do zwiększenia efektywności działań administracji.

Szkolenia będą obejmowały także praktyczne aspekty dotyczące zamówień związanych z pozyskiwaniem zobrazowań satelitarnych i ich produktów.

W ramach projektu zostanie opracowany zakres merytoryczny szkoleń, narzędzia i materiały dydaktyczne, w tym agendy i konspekty zajęć. Opisane zostaną również szczegółowe cele programu oraz określone zasady organizacji szkoleń.

Rejestracja na szkolenia

Zapraszamy do wypełnienia Formularza rejestracyjnego na jednodniowe szkolenia podstawowe (POZIOM I)  lub dwudniowe szkolenia specjalistyczne (POZIOM II).

Szkolenie podstawowe POZIOM I skierowane jest do kadry zarządzającej i obejmuje prezentację kluczowych zagadnień dotyczących możliwości wykorzystywania danych satelitarnych w działalności publicznej.

Natomiast szkolenia specjalistyczne POZIOM II skierowane są do niższej kadry zarządczej, naczelników, kierowników zespołów, kierowników projektów, specjalistów każdego poziomu.

Szkolenia specjalistyczne POZIOM II odbywają się w 8 grupach tematycznych:

 • gospodarka przestrzenna,
 • rolnictwo,
 • infrastruktura drogowa,
 • gospodarka wodna,
 • leśnictwo,
 • środowisko,
 • zarządzanie kryzysowe,
 • ochrona zabytków i dziedzictwa narodowego.

Szkolenia podstawowe POZIOM I odbywają  się w Warszawie, natomiast szkolenia specjalistyczne będą miały miejsce w Warszawie, Gdyni i Krakowie.

Rekrutacja na szkolenia jest dwuetapowa:

 1. rejestracja na szkolenia,
 2. kwalifikacja na szkolenia.

Rejestracji należy dokonać poprzez wypełnienie elektronicznego „Formularza rejestracyjnego”. Kandydat podaje dane niezbędne do rejestracji, a w przypadku szkoleń specjalistycznych dodatkowo dokonuje wyboru grupy tematycznej. Po wypełnieniu „Formularza rejestracyjnego” Kandydat jest zobowiązany przekazać Organizatorowi „Deklarację uczestnictwa w szkoleniu” w formie elektronicznej oraz pisemnie. Szczegółowe informacje dotyczące procesu rekrutacji i organizacji szkoleń zastały zawarte w Regulaminie uczestnictwa w szkoleniach. O zakwalifikowaniu na szkolenie Organizator poinformuje Kandydata niezwłocznie po zakończeniu rekrutacji za pośrednictwem poczty elektronicznej na wskazany w Formularzu rejestracyjnym adres.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.