• POLSA to bezpieczeństwo i działania na rzecz obronności

Szkolenia

Program edukacyjno-szkoleniowy dla administracji opracowywany przez Polską Agencję Kosmiczną obejmie szkolenia ramowe dla decydentów wyższego i średniego szczebla administracji oraz szkolenia specjalistyczne skierowane do urzędników-specjalistów. Zostaną nimi objęci pracownicy jednostek samorządu terytorialnego: pracownicy urzędów wybranych gmin, starostw powiatowych i urzędów marszałkowskich, administracji rządowej i instytucji jej podległych czy przez nią nadzorowanych.

Celem szkoleń będzie usprawnienie działalności administracji publicznej poprzez podniesienie kwalifikacji, wiedzy oraz umiejętności analitycznych i aplikacyjnych jej kadr w zakresie zastosowań danych satelitarnych w realizacji zadań.

Zakres tematyczny szkoleń będzie dotyczył w szczególności:

  • wyszukania, pobierania, wizualizacji i prezentacji danych, ich przetwarzania
  • analizy i interpretacji wyników przetworzeń
  • stosowania modelowych praktyk przyczyniających się do zwiększenia efektywności działań administracji.

Szkolenia będą obejmowały także praktyczne aspekty dotyczące zamówień związanych z pozyskiwaniem zobrazowań satelitarnych i ich produktów.

W ramach projektu zostanie opracowany zakres merytoryczny szkoleń, narzędzia i materiały dydaktyczne, w tym agendy i konspekty zajęć. Opisane zostaną również szczegółowe cele programu oraz określone zasady organizacji szkoleń.

Rozpoczęcie szkoleń planowane jest na IV kwartał 2019 r.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.