O SIPSK

System Informacji Polskiego Sektora Kosmicznego (SIPSK) ma być pierwszą w Polsce szczegółową bazą informacji o podmiotach polskiego sektora kosmicznego.

SIPSK jest platformą, która w części ogólnodostępnej będzie oferować informacje o podmiotach polskiego sektora kosmicznego, ich ofercie i możliwościach oraz zapewni przestrzeń do publikacji aktualnych informacji i ogłoszeń branżowych tych podmiotów.

Informacje przekazane przez podmioty w części zamkniętej będą wykorzystywane wyłącznie do celów związanych z działalnością statutową Polskiej Agencji Kosmicznej (patrz Regulamin „Systemu Informacji Polskiego Sektora Kosmicznego”).

Informacje przekazywane przez podmioty w SIPSK będą służyły następującym celom:

  1. identyfikacji i promocji krajowych podmiotów realizujących przedsięwzięcia i prowadzących prace badawczo-rozwojowe oraz rozpoczynających działalność przemysłową w obszarze technologii kosmicznych,
  2. mapowaniu potencjału dostawców produktów, usług i technologii z obszaru zastosowań kosmicznych, istotnych dla rozwoju polskiego sektora kosmicznego,
  3. ułatwieniu podmiotom krajowego sektora kosmicznego z obszaru nauki, przemysłu i administracji wymiany informacji oraz tworzenia nowych powiązań i łańcuchów dostaw.

Dzięki pozyskaniu w ramach SIPSK wiedzy o możliwościach i potrzebach podmiotów sektora kosmicznego, PAK będzie mogła, zgodnie ze swoimi zadaniami ustawowymi, precyzyjnie diagnozować potencjał tego sektora, działać na rzecz rozszerzania współpracy pomiędzy krajowymi podmiotami tego rynku z obszaru administracji, nauki i przemysłu, a także efektywnie promować działalności polskich podmiotów na arenie międzynarodowej.


Polski Sektor Kosmiczny

Informacje o Podmiotach polskiego sektora kosmicznego

Więcej

Ogłoszenia

Sprawy bieżące polskiego sektora kosmicznego.

Więcej

Zaloguj

Jeśli jesteś przedstawicielem Podmiotu polskiego sektora kosmicznego - zaloguj się.

Więcej

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.