PAK na konferencji „Inżynieria ryzyk w polskim sektorze kosmicznym”

11 kwietnia 2019 r. w bibliotece Agencji Rozwoju Przemysłu odbyła się konferencja poświęcona inżynierii ryzyk w polskim sektorze kosmicznym. Polska Agencja Kosmiczna objęła wydarzenie patronatem, a przedstawiciele agencji znaleźli się w gronie panelistów konferencji.

Celem wydarzenia była dyskusja na temat ryzyka oraz narzędzi zarządzania ryzykiem w polskim sektorze kosmicznym. Poruszone zostały takie zagadnienia, jak m.in.: ryzyka w przedsięwzięciach kosmicznych w kontekście zarządzania projektami, różnice pomiędzy sektorem polskim a zagranicznym, możliwości i konieczność korzystania z obcych doświadczeń, identyfikacja ryzyk w kontekście współpracy na rynku komercyjnym oraz narzędzia (technologiczne, prawne i ubezpieczeniowe) zarządzania ryzykiem w rozwoju krajowego sektora kosmicznego.

Podczas konferencji zabrali głos przedstawiciele PAK. John Hall, ekspert w Departamencie Strategii i Współpracy Międzynarodowej, przedstawił system ubezpieczeń przedsięwzięć kosmicznych wypracowany w Stanach Zjednoczonych, a Kinga Gruszecka z Departamentu Projektów Obronnych omówiła sposoby minimalizacji ryzyka związanego z brakiem odpowiednich pracowników oraz z rotacją osób zatrudnionych w sektorze kosmicznym.

Konferencja została zorganizowana przez Akademię Leona Koźmińskiego, Agencję Rozwoju Przemysłu S.A., PZU Lab oraz Polski Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego.

Inzynieria Ryzyk3
Wykład Kingi Gruszeckiej (PAK)
link
Inzynieria Ryzyk6
Wykład Kingi Gruszeckiej (PAK)
link
Inzynieria Ryzyk2
Wykład Johna Halla (PAK)
link
Inzynieria Ryzyk 1
Wykład Johna Halla (PAK)
link

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.