„PRZYGOTOWANIE, ORGANIZACJA I PRZEPROWADZENIE SZKOLEŃ DLA ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ W RAMACH PROJEKTU SAT4ENVI” - PAK ZAPRASZA DO WSPÓŁPRACY

Polska Agencja Kosmiczna jako członek Partnerstwa realizującego projekt „System operacyjnego gromadzenia udostępniania i promocji cyfrowej informacji satelitarnej o środowisku – Sat4Envi” odpowiada za przygotowanie i przeprowadzenie szkoleń w zakresie możliwości wykorzystania danych satelitarnych dla administracji publicznej i instytucji wykonujących zadania publiczne. PAK zaprasza do współpracy uczelnie, instytuty naukowo-badawcze i przedsiębiorców ogłaszając postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego.

Polska Agencja Kosmiczna chcąc zagwarantować oczekiwany przez przyszłych uczestników, wysoki poziom szkoleń angażuje w realizację przedsięwzięcia doświadczonych specjalistów i ekspertów. Agencja właśnie ogłosiła postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Przygotowanie, organizację i przeprowadzenie szkoleń dla administracji publicznej w ramach projektu Sat4Envi” i zachęca do zapoznania się z dokumentacją postępowania i do złożenia oferty: LINK

W ostatnim okresie w Polskiej Agencji Kosmicznej toczyły się intensywne prace, mające na celu opracowanie szczegółowych programów szkoleniowych i określenie najbardziej efektywnych form szkoleniowych. Przeprowadzono analizę potrzeb szkoleniowych, określono obszary działania administracji publicznej, których realizacja może być wsparta wykorzystaniem danych satelitarnych, zidentyfikowano grupy docelowe oraz zbadano bariery uniemożliwiające wykorzystanie danych satelitarnych.

Programy szkoleniowe oraz formy szkolenia zostały poddane konsultacjom. Znakomita większość ankietowanych – aż 94% biorących udział w badaniu – zadeklarowała, że zaproponowane przez PAK treści programowe odpowiadają ich potrzebom i mogą być wykorzystane w bieżącej pracy. Zapotrzebowanie na szkolenia w obszarze nowoczesnych technologii satelitarnych zgłosiło 72% wszystkich respondentów, głównie pracowników administracji publicznej. 

Projekt „System operacyjnego gromadzenia, udostępniania i promocji cyfrowej informacji satelitarnej o środowisku (Sat4Envi)”  jest współfinansowany z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, II oś priorytetowa „E-administracja i otwarty rząd" i jest realizowany przez Partnerstwo w składzie: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Centrum Badań Kosmicznych Państwowej Akademii Nauk, Akademickie Centrum Komputerowe Cyfronet, Akademia Górniczo Hutnicza oraz Polska Agencja Kosmiczna.

 

 

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.