Briefing w Polskiej Agencji Kosmicznej

W briefingu dla podmiotów z delegatami do rad programowych i komitetów Europejskiej Agencji Kosmicznej, który odbył się 20 grudnia 2019 roku w Oddziale Terenowym Polskiej Agencji Kosmicznej, wzięło udział około 80 przedstawicieli jednostek naukowych i przemysłu.

Zebranych powitał Michał Szaniawski, Prezes Polskiej Agencji Kosmicznej. Z kolei Julita Wilczek, Zastępca Dyrektora Departamentu Innowacji w Ministerstwie Rozwoju, a zarazem Zastępca Szefa Polskiej Delegacji do ESA, zaprezentowała podsumowanie wyników Rady Ministerialnej ESA i podział polskiej składki.

Następnie głos zabrali polscy delegaci do Rad Programowych i Komitetów ESA: Arkadiusz Chimicz z Polskiej Agencji Kosmicznej, delegat na PB SSA (Programme Board on Space Situational Awareness); Joanna Jurkiewicz z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, delegat na PB EO (Programme Board for Earth Observation) i Komitetu Copernicusa KE; Agnieszka Kuczała z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, delegat na PB HME (Programme Board for Human Spaceflight, Microgravity and Exploration) oraz SPC (Science Programme Committee); Tomasz Pińciurek z Ministerstwa Cyfryzacji, delegat na JCB (Join Board Communication Satellite Programmes) oraz PB-NAV (Programme Board on Satellite Navigation), który przedstawił również prezentację przygotowaną przez Łukasza Maciaka z Ministerstwa Rozwoju, delegata na JCB i PB-NAV. Jako ostatni wystąpił Zbigniew Burdzy z Polskiej Agencji Kosmicznej, ekspert w IPC/THAG (Technology Harmonisation Advisory Group) oraz PB HME.

Podczas dyskusji przedstawiciele jednostek naukowych i przemysłu pytali delegatów o szczegółowe kwestie zawiązane z działaniem i decyzjami Rad Programowych i Komitetów ESA. Spotkanie zakończyło się krótkim wigilijnym poczęstunkiem.           

IMG 0722
IMG 0729
IMG 0734
IMG 0743
IMG 0746
IMG 0756
IMG 0761
Ef105828 3115 41c6 9b19 6ae3f6742f05

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.