Przegląd projektów edukacyjnych o tematyce kosmicznej realizowanych w Polsce

Departament Edukacji Polskiej Agencji Kosmicznej przygotował raport dotyczący pozarządowych inicjatyw w zakresie edukacji kosmicznej w Polsce. Zawiera on zarówno projekty krajowe, międzynarodowe realizowane w narodowych edycjach, a także zagraniczne, w których polskie podmioty mogą brać udział w efekcie przynależności Polski do Unii Europejskiej, Europejskiej Agencji Kosmicznej i Europejskiego Obserwatorium Południowego.

Raport obejmuje działania na rzecz popularyzacji astronomii, astronautyki oraz technologii kosmicznych i satelitarnych. Ich adresatami jest szerokie spektrum wiekowe, od dzieci z rodzicami lub opiekunami, przez młodzież szkolną, aż do studentów, doktorantów i młodych naukowców. W związku z coraz to nowymi przedsięwzięciami pojawiającymi się na rynku, opracowanie będzie stale uzupełniane i weryfikowane pod kątem aktualności.

Zachęcamy organizatorów projektów do zgłaszania ich drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule: Inicjatywy edukacyjne.

[PDF] Przegląd projektów edukacyjnych o tematyce kosmicznej realizowanych w Polsce

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.