POLSA na Forum Europa-Ukraina 2020

W dniach 4-5 lutego w Rzeszowie odbyło się Forum Europa-Ukraina 2020. Wydarzenie zgromadziło ponad 800 uczestników z Polski, Ukrainy, krajów UE, krajów sąsiedzkich i USA – w tym przedstawicieli rządów, biznesu, samorządów, instytucji unijnych, organizacji międzynarodowych i kół eksperckich.

Tegoroczne debaty i sesje plenarne skoncentrowały się na kluczowych kwestiach modernizacji i rozwoju potencjału gospodarczego Ukrainy, współpracy gospodarczej i politycznej oraz współpracy z partnerami z Polski i innych państw europejskich.

Przewidziano ponad 30 paneli dyskusyjnych poświęconych zagadnieniom gospodarczym, politycznym i społecznym. Targi Wschodnie, wydarzenie towarzyszące forum, stworzyły możliwość prezentacji instytucji i przedsiębiorstw oraz nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych. W programie znalazło się także Forum Młodych Liderów oraz prezentacje wybranych sektorów gospodarki poszczególnych regionów Ukrainy.

Poziom innowacyjności, z jednej strony jest satysfakcjonujący, szczególnie w naszej części Europy, gdzie nauczyliśmy się, że musimy być bardzo innowacyjni, żeby funkcjonować i się rozwijać, ale z drugiej strony mogę powiedzieć, że ten poziom nigdy nie jest wystarczający. I jako kraj i jako region i jako Unia Europejska, żeby konkurować na świecie, musimy cały czas być głodni tych innowacji, musimy konkurować z globalnymi graczami. Sektor, który ja reprezentuję, przede wszystkim opiera się na współpracy. Nie tylko możemy, ale musimy współpracować. Dostęp do danych satelitarnych daje ogromne możliwości do rozwijania różnych innowacyjnych rozwiązań i daje również ogromne możliwości do współpracy – powiedział Michał Szaniawski, prezes Polskiej Agencji Kosmicznej.

Forum Europa – Ukraina organizowane jest od 2007 r. Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich – organizator Forum Ekonomicznego w Krynicy.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.