Studencka Konferencja Kosmiczna SKK 2020

W dniach 27-28 listopada br. w Gdańsku odbędzie się, organizowana przez Polską Agencję Kosmiczną oraz Politechnikę Gdańską, pierwsza edycja Studenckiej Konferencji Kosmicznej. Konferencja poświęcona  będzie prezentacji studenckich badań i projektów w zakresie technologii kosmicznych i satelitarnych. Do wzięcia udziału w wydarzeniu organizatorzy zapraszają zarówno studentów jak i nauczycieli akademickich oraz przedstawicieli przemysłu.

Celem konferencji jest wymiana informacji o realizowanych projektach, promocja działań edukacyjnych związanych z sektorem kosmicznym, a także dyskusja na temat potrzebnych w sektorze kompetencji. Uczestnicy konferencji będą rozmawiać m.in. o projektowaniu, budowie i eksploatacji minisatelitów, systemach nawigacji satelitarnej GNSS, komunikacji satelitarnej, aplikacjach systemów satelitarnych do monitoringu środowiska morskiego i strefy przybrzeżnej, medycynie kosmicznej, robotyce i mechanice, jak również poruszą zagadnienia prawa kosmicznego.

SKK 2020 będzie także okazją do uroczystego ogłoszenia wyników trzeciej edycji konkursu o Nagrodę Naukową Prezesa POLSA za najlepszą studencką pracę dyplomową z zakresu inżynierii kosmicznej. Dodatkowo, uczestnicy Konferencji wezmą udział w warsztatach poświęconych prowadzeniu misji kosmicznych oraz będą mieli możliwość odwiedzenia laboratorium fizycznego, zlokalizowanego w Hevelianum.

Więcej informacji o konferencji oraz zasadach uczestnictwa znajdziecie Państwo tutaj.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.