POLSA WRAZ Z CIC TWORZY COSMIC HUB

7 września br. w Warszawie Prezes Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA) Michał Szaniawski oraz Jerzy Brodzikowski, General Manager Cambridge Innovation Centre (CIC) Warsaw podpisali umowę dotyczącą utworzenia Cosmic Hub. Będzie to wspólna przestrzeń w centrum Warszawy, w której innowatorzy będą mogli spotykać się, dzielić wiedzą, brać udział w warsztatach oraz skorzystać z wiedzy i kontaktów przedstawicieli Polskiej Agencji Kosmicznej.  

Cosmic Hub, pod auspicjami POLSA, ruszy w październiku 2020 r. Będzie to jeden z 4 hubów, obecnych
w przestrzeni CIC.  - Od lat marzyłem o takim miejscu i cieszę się, że mogłem zrealizować to marzenie właśnie z POLSA. Chciałbym, aby dzięki Cosmic Hub sektor kosmiczny, kompetencje polskich firm były lepiej znane
w kraju i zagranicą. Chcemy również pomagać młodym startupom lub grupom studenckim w rozwoju własnej technologii –
powiedział Prezes Polskiej Agencji Kosmicznej Michał Szaniawski. – Nie mamy monopolu na wiedzę, do dyskusji zapraszamy wszystkich, którzy chcą się rozwijać i rozwijać technologie kosmiczne – dodał.

- Jest mi niezmiernie miło przywitać Polską Agencję Kosmiczną wśród operatorów Hubów Innowacji CIC Warsaw. Wierzę, że współpraca między POLSA  a CIC zaowocuje wieloma ciekawymi projektami, pomoże zbudować relacje z podmiotami sektora SpaceTech zarówno w Polsce, Europie, jak i reszcie świata oraz odegra znaczącą rolę w budowaniu technologii kosmicznych w naszym regionie – powiedział Jerzy Brodzikowski - General Manager CIC Warsaw.

 

 

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.