Kompleksowa koncepcja budowy szkolnego obserwatorium astronomicznego

Departament Edukacji Polskiej Agencji Kosmicznej przygotował kompleksowe opracowanie dotyczące budowy szkolnych obserwatoriów astronomicznych.
POLSA Gdańsk

Wychodząc naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu astronomią i astronautyką, a także realnymi szansami na zwiększenie obecności tematyki kosmicznej w nowo przygotowywanych programach nauczania, Departament Edukacji Polskiej Agencji Kosmicznej przygotował kompleksowe opracowanie dotyczące budowy szkolnych obserwatoriów astronomicznych.

Ma ono na celu przygotowanie do podjęcia decyzji o budowie placówki, ze szczególnym zwróceniem uwagi na kwestie doboru lokalizacji, wyposażenia, możliwości wykorzystania w edukacji i popularyzacji nauki o Wszechświecie, opieki nad bieżącym funkcjonowaniem obiektu. W chwili obecnej powstaje istotne uzupełnienie opracowania, a mianowicie zestaw 30 scenariuszy pełnowymiarowych zajęć z astronomii z wykorzystaniem szkolnego obserwatorium astronomicznego. Może to mieć miejsce zarówno w ramach lekcji geografii, fizyki lub przyrody, ale także podczas spotkań szkolnego kółka astronomicznego. Niebawem dostępna będzie również wersja angielska dokumentu. Zapraszamy do lektury opracowania i śledzenia jego aktualizacji o w/w skrypty lekcyjne.

Do pobrania:

link
Pobierz PDFRaport o stanie kształcenia na poziomie wyższym w obszarze badań kosmicznych i satelitarnych w Polsce w roku akademickim 2017-2018
Raport o stanie kształcenia na poziomie wyższym w obszarze badań kosmicznych i satelitarnych w Polsce w roku akademickim 2017-2018
link
Pobierz PDFPrzegląd projektów edukacyjnych o tematyce kosmicznej realizowanych w Polsce
Przegląd projektów edukacyjnych o tematyce kosmicznej realizowanych w Polsce
link
Pobierz PDFUmiejętności w sektorze kosmicznym. Analiza wyników ankietyzacji.
Umiejętności w sektorze kosmicznym. Analiza wyników ankietyzacji.

Wszelkie komentarze i uwagi prosimy zgłaszać:
Przemysław Rudź
Departament Edukacji
tel.: +48 58 500 87 60
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.