Finał „Cosmic Challenge”

Za nami finał I edycji konkursu Cosmic Challenge, organizowanego w Lublinie przez fundację Spaceship, pod patronatem Polskiej Agencji Kosmicznej. Zadanie postawione przed uczestnikami polegało na analizie wyzwań i problemów, jakie czekają na ludzkość w obliczu planów założenia pierwszej bazy na innych ciałach niebieskich, a w dalszej perspektywie ich kolonizacji.

W Jury tegorocznego konkursu, obok przedstawicielek i przedstawicieli CBK PAN, Mars Society Polska, Uniwersytetu Dziecięcego UMCS, Miasta Lublin, znalazł się Michał Pilecki, Dyrektor Oddziału Terenowego POLSA w Rzeszowie. Poziom konkursu był wysoki i wyrównany. Dwudziestka finalistów to grupa młodych ludzi mających dużą wiedzę i pasję do zgłębiania tajemnic Wszechświata. Najwyżej oceniono prezentację i odpowiedzi na pytania Mikołaja Błaszczyka. Zwycięzca jako pierwszy cel i najbardziej dogodne miejsce do stworzenia bazy dla astronautów wybrał Księżyc. W nagrodę wraz z opiekunem poleci odwiedzić obserwatorium Gran Telescopio Canarias. Wyróżniono również prace Anny Koniecznej i Filipa Wardy. Gratulujemy wygranym i wszystkim finalistom!

Jednocześnie przypominamy, że do 2 października przyjmujemy zgłoszenia w konkursie "Moje kosmiczne wakacje", skierowanym do identycznej grupy docelowej, uczniów i tegorocznych absolwentów szkół podstawowych: https://polsa.gov.pl/wydarzenia/zapowiedzi/18-zapowiedzi/1276-moje-kosmiczne-wakacje-konkurs-polsa-dla-dzieci-ze-szkol-podstawowych

 

 

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.