Drugi nabór do Rady Studentów przy Prezesie Polskiej Agencji Kosmicznej

Jeżeli jesteś studentem/studentką uczelni wyższej i interesujesz się technologiami kosmicznymi, chcielibyśmy zaprosić Cię do Rady Studentów sektora kosmicznego w Polsce.


„Już po pierwszych posiedzeniach Rady Studentów byłem pod ogromnym wrażeniem osiągnięć każdego z nich i ich chęci zaangażowania. Co tylko potwierdza stwierdzenie, że mamy w Polsce niesamowite talenty. Mam nadzieję, że nowe osoby szybko się zaaklimatyzują i staną się częścią rodziny POLSA i będą działać aktywnie w Radzie” – powiedział prezes Michał Szaniawski.


„Dotychczas Rada zebrała się trzy razy, zaopiniowała kilka ciekawych projektów, którymi chciałaby się zająć w najbliższym czasie. Planowany jest między innymi panel dyskusyjny Studenci – Akademia – Przemysł na Studenckiej Konferencji Kosmicznej. Będzie to okazja do zapoznania się z działalnością członków Rady . Mamy nadzieję, że z czasem będą to również projekty systemowe i realny wpływ na to jak wygląda oferta edukacyjna POLSA” – dodała Kinga Gruszecka, pełniąca obowiązki dyrektora Departamentu Edukacji.


Szukamy liderów/liderek, którzy działają aktywnie w kołach naukowych lub pracowali przy projektach kosmicznych. Chcielibyśmy, abyś reprezentował/a swoich kolegów i koleżanki na ogólnokrajowym forum, jakim będzie nasza Rada Studentów.

Główne cele Rady Studentów to:

  1. integracja polskich studentów,
  2. promowanie zaangażowania studentów różnych kierunków/specjalności w projekty związane z inżynierią kosmiczną,
  3. edukacja młodzieży w kontekście wykorzystania sektora kosmicznego w życiu codziennym,
  4. inicjowanie przedsięwzięć skierowanych do studentów i uczniów,
  5. wpływ na rozwój postaw pro-przedsiębiorczych oraz rozwój młodych talentów.

Rada Studentów będzie interdyscyplinarnym ciałem doradczym Prezesa POLSA. Członkostwo w Radzie ma charakter społeczny. Obsługę posiedzeń Rady Studentów zapewni Polska Agencja Kosmiczna.
Zgłoszenia do Rady Studentów przyjmujemy do dnia 4 stycznia 2021 r.


Wypełnioną deklarację należy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.link


Prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z Statutem Rady, a następnie wypełnienie Deklaracji:


Planowany termin posiedzenia to marzec 2021 r.


Dodatkowych informacji udziela:
Adam Dąbrowski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.