Zapraszamy na debatę Sat4Envi

Co sprawiło, że dane satelitarne stały się obecnie istotnym tematem, skoro uzyskujemy je od dawna? Czy danych jest więcej, czy są łatwiej dostępne? Jak te dane mogą być przydatne dla administracji, dla firm a jak dla każdego z nas na co dzień?

Zapraszamy na debatę na temat projektu Sat4Envi pt.: „Kosmiczny rzut oka, czyli jak dane z satelitów pomagają rosnąć biznesowi i ułatwiają pracę administracji” organizowaną przez POLSA oraz Dziennik Gazeta Prawna. Podczas debaty dowiemy się, jakie działania są prowadzone przez konsorcjum Sat4Envi w celu wdrożenia partnerów publicznych i prywatnych do wykorzystania danych satelitarnych. Przedstawimy, jaką rolę odgrywają i jaki efekt przyniosły w tym projekcie szkolenia z wykorzystania danych satelitarnych organizowane przez POLSA.

Podczas spotkania dowiemy się na konkretnych przykładach, gdzie i w jaki sposób dane satelitarne są przydatne. Zastanowimy się także nad tym, jaki niosą potencjał i jak można je wykorzystać w przyszłości.

Projekt ”System operacyjnego gromadzenia, udostępniania i promocji cyfrowej informacji satelitarnej o środowisku (Sat4Envi)” jest projektem realizowanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy we współpracy z Partnerami, którymi są: Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk, Akademickie Centrum Komputerowe CYFRONET AGH oraz Polska Agencja Kosmiczna (PAK).

Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, Działanie 2.3, Podziałanie 2.3.1, w wysokości 17 903 900,00 pln. Środki pochodzą z budżetu środków europejskich (84.63%) i z budżetu państwa (15.37%).

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.