Do czego potrzebujemy technologii satelitarnych? – demonstracje

Polska Agencja Kosmiczna zaprasza na demonstracje aplikacji opartych o techniki satelitarne.

Polska Agencja Kosmiczna zaprasza na demonstracje aplikacji opartych o techniki satelitarne w obszarach:

  • Rolnictwo – 16 grudnia br.

  • Sytuacje kryzysowe – 17 grudnia br.

  • Leśnictwo – 18 grudnia br.

Demonstracje on-line rozpoczną się o godz. 10.00, są prowadzone w języku polskim.

Podczas trzygodzinnych spotkań uczestnicy będą mogli dowiedzieć się o tym, jak działają aplikacje, jakie dane wykorzystują i w czym mogą ułatwić pracę, zwłaszcza administracji publicznej. Po części ogólnej rozpocznie się demonstracja możliwości aplikacji a więc samodzielne ćwiczenia pod okiem ekspertów tworzących poszczególne aplikacje. Zainteresowane osoby będą mogły również otrzymać licencje próbne ważne przez 1 miesiąc (Uwaga! Liczba licencji jest ograniczona).

Rolnictwo

Podczas demonstracji będzie się można dowiedzieć, co zdjęcia satelitarne mówią o polach uprawnych i w jaki sposób wspierają efektywne użytkowanie przestrzeni rolniczej. Uczestnicy będą mogli poznać narzędzie do rolnictwa precyzyjnego i jego pozytywny wpływ na produkcję rolną i środowisko na przykładzie aplikacji SatAgro.

Rejestracja

Sytuacje kryzysowe

Podczas spotkania uczestnicy nauczą się wykorzystywać technologie satelitarne do analizy odkształceń gruntu, jego osiadania oraz pozyskiwania informacji na temat terenów zagrożonych deformacjami. Dowiedzą się również o wartościach przemieszczeń terenu, posiądą wiedzę niezbędną do planowania przestrzennego i zabezpieczenia budynków, w tym także zabytków. Demonstrowana będzie aplikacja SATDEFO.

Rejestracja

Leśnictwo

Demonstracja pokaże jak, przy wykorzystaniu jednego narzędzia, można ułatwić zarządzanie lasami. Uczestnicy dowiedzą się, jak wykorzystać zdjęcia satelitarne m.in. do analizy zwarcia koron, typów lasów czy detekcji zmian. Demonstracja jest szczególnie kierowana do osób zarządzających lasami państwowymi, obszarami chronionymi, lasami niepaństwowymi oraz wszystkich, którzy interesują się kwestiami środowiskowymi i wpływem lasów na klimat. Uczestnicy poznają aplikacje Sat4est.

Rejestracja rozpocznie się 14.12.2020 r.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.