Wizyta zwycięskiej drużyny Blue Divine I w POLSA

W środę 17 sierpnia 2016 r. nasze warszawskie biuro odwiedzili członkowie drużyny Blue Divine I, której projekt Hypermiles zajął pierwsze miejsce w Międzynarodowym Hackatonie Technologii Kosmicznych #ActInSpace organizowanym przez CNES, ESA oraz ESA BIC Sud France.
POLSA Warszawa

Reprezentanci Blue Divine I opowiedzieli o przebiegu hackatonu oraz zaprezentowali swój konkursowy projekt. Hypermiles - to rozwiązanie skierowane do firm posiadających floty samochodowe, pozwalające zmniejszyć zużycie paliwa do 30% rocznie przy wykorzystaniu technologii kosmicznej opatentowanej przez CNES. System składa się z wibrującego urządzenia umieszczonego na pedale gazu, wysyłającego informację zwrotną do kierowcy oraz z oprogramowania komputerowego, które oblicza optymalną trasę jazdy oraz sposób prowadzenia samochodu. Jego zaletą dla użytkownika jest intuicyjność i łatwość korzystania.

Więcej informacji na temat rozwiązania można znaleźć na stronie: http://hypermiles.tech/ link

Prezes Polskiej Agencji Kosmicznej i pracownicy agencji pogratulowali zwycięskiej drużynie sukcesu i podzielili się swoimi refleksjami i uwagami na temat systemu Hypermiles.

- Czujemy się wyróżnieni, że zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z Polską Agencją Kosmiczną. Tym bardziej, że nasz projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem pracowników agencji, a rozmowa o nim okazała się bardzo owocna. Dowiedzieliśmy się wielu wartościowych rzeczy, które z pewnością pomogą nam w tworzeniu naszego projektu, a na które sami nie zwrócilibyśmy uwagi gdyby nie rady dużo bardziej doświadczonych od nas osób. To dla nas bardzo ważne, że Polska Agencja Kosmiczna wsparła nas w hackatonowych zmaganiach, ale również dalej służy nam radą i pomocą w dopracowywaniu naszego rozwiązania. - powiedziała Joanna Krajewska z zespołu Blue Divine I.

Zespół Blue Divine I opracował i przetestował już prototyp systemu Hypermiles, obecnie trwają prace rozwojowe. Rozwiązanie jest przygotowywane z myślą o odbiorcy instytucjonalnym. Zespół poszukuje też inwestorów, którzy pomogliby sfinansować opracowanie studium wykonalności systemu oraz kolejne etapy prac nad wdrożeniem projektu.

#ActInSpace Hackathon to 24h ciągłego projektowania i prototypowania produktów, rozwiązań i biznesów wykorzystujących technologie kosmiczne do zastosowań niezwiązanych z przestrzenią kosmiczną. Wyzwania projektowe dla konkursu przygotowały wspólnie Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) i Francuska Agencja Kosmiczna (CNES) oraz firma Airbus Defence&Space. Głównym organizatorem warszawskiej edycji hackatonu była firma Kapitech, a regionalnej edycji krakowskiej – Krakowski Park Technologiczny. Finał krajowy, który odbył się w Krakowie, współorganizowały oba podmioty.

Polska Agencja Kosmiczna była współorganizatorem i honorowym patronem obu wydarzeń. Agencja ufundowała bilety lotnicze na wyjazd zespołu Blue Divine I, zwycięskiej drużyny polskiej edycji konkursu, na finał w Tuluzie. Pracownicy agencji wystąpili też w roli ekspertów i jurorów warszawskiej oraz krakowskiej odsłony hackatonu.

Wizyta zwycięskiej drużyny międzynarodowego hackatonu #ActInSpace 2016

Reprezentanci Blue Divine I i dr Marta Wachowicz - Dyrektor Departamentu Strategii i Współpracy Międzynarodowej (druga od prawej)

link
Wizyta zwycięskiej drużyny międzynarodowego hackatonu #ActInSpace 2016

Przedstawicielka Blue Divine I opowiada o sukcesie swojej drużyny

link

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.