Piąta Edycja Programu Usług Doradczych

Startuje ostatnia tegoroczna odsłona programu Polskiej Agencji Kosmicznej „Usługi doradcze dla polskiego przemysłu kosmicznego”.
POLSA

Celem programu jest ułatwienie przedsiębiorcom startu w konkursach organizowanych przez ESA, szczególnie w Polish Industry Incentive Scheme. Wnioski o udział w ostatniej tegorocznej edycji programu można składać od 1 września 2016 r., a spotkania konsultacyjne potrwają do 30 listopada 2016 r.

W ramach programu „Usługi doradcze dla polskiego przemysłu kosmicznego” Polska Agencja Kosmiczna przeprowadza bezpłatne konsultacje eksperckie dla polskich firm. Dotyczą one oceny technologii w kontekście planów i zamierzeń technologicznych ESA, rozwoju technologii generycznych definiowanych przez ESA oraz zagadnień formalnych, prawnych i zasad finansowania związanych z przygotowaniem aplikacji konkursowej wniosku do ESA.

Program jest adresowany do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw zajmujących się opracowaniem i/lub wdrażaniem innowacji technologicznych dla przemysłu kosmicznego, opracowywaniem nowych produktów wykorzystujących techniki satelitarne, jak również dla firm z sektora zaawansowanych technologii, które planują rozszerzyć działalność na kosmiczny rynek zbytu.

Zgłoszenia konkursowe będą przyjmowane od 1 września do 31 października 2016 r., a spotkania konsultacyjne będą się odbywać do końca listopada 2016 r. Regulamin konkursu i dokumenty zgłoszeniowe dostępne są na naszej stronie.

Wspieranie wzrostu innowacyjności i konkurencyjności polskich przedsiębiorstw z sektora kosmicznego oraz zachęcenie firm z branż technologicznych i IT do zaangażowania w przemysł kosmiczny jest jednym z zadań Polskiej Agencji Kosmicznej. W 100 godzinach bezpłatnych konsultacji Polskiej Agencji Kosmicznej w ramach programu „Usługi doradcze dla polskiego przemysłu kosmicznego” do tej pory wzięły udział m.in. firmy: Blue Dot Solutions sp. z o.o., Bowman Dynamics Damian Kaniewski, Centrum Naukowo – Przemysłowe ICT S.A., GeniCore Sp. z o.o., Newind sp. z o.o., Ultratech sp. z o.o., Linetech Sp. z o.o. oraz PnP Systems Sp. z o.o. .

Konkurs nr 5 - Dokumenty do pobrania

link
Pobierz PDFRegulamin Konkursu nr 5
Regulamin Konkursu nr 5
link
Załącznik nr 1 do Regulaminu – Wzór wnioskuZałącznik nr 1 do Regulaminu – Wzór wniosku
Załącznik nr 1 do Regulaminu – Wzór wniosku
link
Pobierz PDFZałącznik nr 2 do Regulaminu – Wykaz załączników do wniosku
Załącznik nr 2 do Regulaminu – Wykaz załączników do wniosku
link
Pobierz PDFZałącznik nr 3 do Regulaminu – Wzór oświadczenia o nieotrzymaniu / otrzymaniu pomocy de minimis
Załącznik nr 3 do Regulaminu – Wzór oświadczenia o nieotrzymaniu / otrzymaniu pomocy de minimis
link
Pobierz PDFZałącznik nr 4 do Regulaminu – Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis
Załącznik nr 4 do Regulaminu – Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis
link
Pobierz PDFZałącznik nr 5 do Regulaminu - Karta oceny formalnej wniosku
Załącznik nr 5 do Regulaminu - Karta oceny formalnej wniosku
link
Pobierz PDFZałącznik nr 6 do Regulaminu - Karta oceny merytorycznej wniosku
Załącznik nr 6 do Regulaminu - Karta oceny merytorycznej wniosku

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.