Od GSA do EUSPA – korzyści dla polskiego sektora kosmicznego

Już 20 kwietnia o godzinie 9:30 odbędzie się Webinarium POLSA: Od GSA do EUSPA – korzyści dla polskiego sektora kosmicznego!

Już niedługo nastąpi przekształcenie European GNSS Agency (GSA) w European Union Agency for the Space Programme (EUSPA). W trakcie webinarium dowiedzą się Państwo więcej szczegółów na temat szczegółów tej zmiany. Dodatkowo zostanie przedstawiona inicjatywa Cassini i wynikające z niej korzyści dla polskiego sektora kosmicznego. Przedstawiony zostanie także program Horyzont Europa i projekty związane z kosmosem jakie w jego ramach mają się pojawić. 

Wydarzenie będzie także możliwością na zaprezentowanie swojej działalności oraz znalezienia partnerów do projektów lub rozmowy z GSA podczas przewidzianego networkingu. Jeżeli są Państwo zainteresowani przedstawieniem swojej instytucji podczas wydarzenia proszę o kontakt przez adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy.

Agenda wydarzenia:

9:30 – 9:45 – Rozpoczęcie konferencji

  • Grzegorz Wrochna, Prezes Polskiej Agencji Kosmicznej
  • Rodrigo da Costa, Dyrektor wykonawczy GSA (European GNSS Agency)

9:45 – 10:30 Sesje tematyczne:

  • Nowa rola GSA/EUSPA
  • Inicjatywa Cassini – Justyna Redelkiewicz, Kierownik Sekcji Rozwiązań dla Konsumentów, GSA
  • Horyzont Europa – Marta Krywanis, Kierownik sekcji badań i rozwoju, GSA
  • Horyzont Europa i KPK PB UE – Piotr Świerczyński, Kierownik Sekcji Konkurencyjności Przemysłowej, Dział Krajowego Punktu Kontaktowego, NCBR 

10:30 – 11:00 – Sesja Q&A

11:00 – 11:30 – Polskie podmioty w sektorze kosmicznym – prezentacja

11:30 – 12:00 – Networking (firma-GSA, firma-firma)

12:00 – Zakończenie konferencji 

Spotkanie będzie prowadzone w języku polskim z wyjątkiem rozpoczęcia konferencji, które odbędzie się w języku angielskim. Rejestracja oraz link do wydarzenia: https://live.remo.co/e/webinarium-polsa/register

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.