Mocny polski akcent na Industry Space Days 2016

Siedemnaście polskich firm i instytucji uczestniczyło w organizowanych przez Europejską Agencję Kosmiczną spotkaniach Industry Space Days 2016.
POLSA Warszawa

W tym prestiżowym dla branży kosmicznej wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele: Polskiej Agencji Kosmicznej, Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego. Instytucje zorganizowały polskie stoisko podczas wydarzenia – „Polish Space Sector”.

Industry Space Days (ISD) to cykl trzydniowych spotkań bilateralnych oraz wykładów organizowanych co dwa lata w siedzibie ESA ESTEC w Noordwijk (Holandia).

ISD 2016 odbyły się w dniach 20-22 września 2016 r. z inicjatywy Europejskiej Agencji Kosmicznej. Na trzy dni do Noordwijk przyjechało kilkaset przedsiębiorstw z krajów zrzeszonych w Europejskiej Agencji Kosmicznej. Pojawili się również reprezentanci agencji narodowych, związków przedsiębiorców oraz innych instytucji działających w sektorze kosmicznym. Spotkanie było okazją do nawiązania nowych kontaktów, a także szansą na podjęcie współpracy. Europejska Agencja Kosmiczna oraz przedstawiciele małych i średnich firm podkreślają, jak ważny w sektorze kosmicznym jest networking. Dlatego też kluczowe okazały się spotkania bilateralne – zaplanowano ich 9,5 tysiąca!

Polski sektor kosmiczny reprezentowali przedstawiciele 17 przedsiębiorstw, m.in.: Sener Sp. z o.o., GMV Innovating Solutions Sp. z o.o., PIAP, iTTi Sp. z o.o., Creotech Instruments S.A., InPhoTech, Spaceforest Ltd., Jakusz Sp. z o.o., Astri Polska, N7Mobile sp. z o.o., SatRevolution S.A., Spacive, Astronika, Adaptronika, Blue Dot Solutions Sp. z o.o. i Solaris Optics S.A..

Polska Agencja Kosmiczna, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. oraz Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego podjęły inicjatywę organizacji polskiego stoiska – „Polish Space Sector”. Dzięki temu udało się zaprezentować firmy, które nie mogły przyjechać do ESTEC oraz ułatwić funkcjonowanie instytucjom tam obecnym. Polskie stoisko cieszyło się dużym powodzeniem: przedsiębiorcy z zagranicy oraz przedstawiciele agencji i organizacji pozarządowych chętnie je odwiedzali w poszukiwaniu informacji na temat polskiego sektora kosmicznego, perspektyw jego rozwoju oraz konkretnych kompetencji i technologii, które mogą zaoferować polskie podmioty.

ARP S.A., POLSA, PARP oraz ZPSK jako podmioty wspierające działania przedsiębiorstw w sektorze oraz patronujące wspólnemu wyjazdowi polskiej reprezentacji liczą, że obecność na Industry Space Days 2016 zaowocuje wymiernymi korzyściami w postaci partnerstw polskich przedsiębiorstw z firmami europejskimi.

Mocny polski akcent na Industry Space Days 2016
Pracownicy Polskiej Agencji Kosmicznej na Industry Space Days 2016
link
Mocny polski akcent na Industry Space Days 2016
Licznie zgromadzeni przedstawiciele sektora kosmicznego
link

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.