Młodzi twórcy bazy na księżycu z wizytą w POLSA

Trójka młodych ludzi z Warszawy wygrała konkurs Europejskiej Agencji Kosmicznej, Airbus i Autodesk  - MoonCamp Challenge. 

Blanka Dziawa, Kajetan Koryl, Mikołaj Bajerski odwiedzili dziś Polska Agencja Kosmiczna i spotkali się z Prezesem POLSA Grzegorzem Wrochną oraz przedstawicielami kierownictwa POLSA.

Konkurs Moon Camp Challenge polegał na zaprojektowaniu bazy księżycowej dla co najmniej 2 astronautów.

Baza miała zawierać:
infrastrukturę potrzebną do życia i pracy dla astronautów, zastosowania lokalnych zasobów, rozwiązania technologiczne niezbędne dla podtrzymania życia oraz systemy ochronne zabezpieczające przed niesprzyjającymi warunkami.

Młodzi ludzi z zaangażowaniem prezentowali swój projekt opowiadając o szczegółach 6 miesięcznej pracy. W finale pokonali ponad 300 projektów z 31 krajów.

 

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki - za dostanie się do wybranych liceów i kolejne projekty kosmicznej.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.