Polska Agencja Kosmiczna ogłosiła konkurs na koncepcje misji kosmicznych

24 września 2021 r. Polska Agencja Kosmiczna ogłosiła postępowanie na: „Opracowanie koncepcji nowatorskich projektów badawczych i użytkowych w przestrzeni kosmicznej, wraz z oceną ich wykonalności”. Termin nadsyłania dokumentów - 6 października br. do godz. 10:30.

Ogłoszone postepowanie na koncepcje misji kosmicznych polskich lub z istotnym udziałem Polski dotyczy m.in. badania ciał niebieskich i dalekiego kosmosu, optycznej i radarowej obserwacji Ziemi, telekomunikacji i nawigacji oraz misji technologicznych.

- Pozwoli nam to zebrać konkretne pomysły na misje i ich realizację a tym samym przygotować się do wdrażania Krajowego Programu Kosmicznego – powiedział prezes Grzegorz Wrochna. Dodał, że kolejne konkursy zaplanowano już na styczeń 2022 r.

Postępowanie opublikowane zostało:

  • w Biuletynie Zamówień Publicznych Urzędu Zamówień Publicznych pod numerem 2021/BZP 00191687/01 oraz
  • na stronie internetowej prowadzonego postępowania: platformie zakupowej znajdującej się pod adresem https://platformazakupowa.pl/pn/polsa, w miejscu przedmiotowego postępowania p.n.: „Opracowanie koncepcji nowatorskich projektów badawczych i użytkowych w przestrzeni kosmicznej, wraz z oceną ich wykonalności”.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.