Kosmiczna wystawa na EXPO

W dniach 25-29 października POLSA w strefie wystaw czasowych Polskiego Pawilonu na EXPO w Dubaju, zaprezentowała instalację artystyczną autorstwa dr hab. Marty Flisykowskiej inspirowaną twórczością Stanisława Lema i kosmicznymi misjami.

Wystawa, będąca częścią aktywności POLSA na EXPO, przyciągnęła prawdziwe tłumy zwiedzających. Goście Polskiego Pawilonu z zaciekawieniem i zaskoczeniem odkrywali mechanizm działania instalacji.

Golem to obdarzony świadomością superkomputer, który nieustannie przetwarza ogromna liczbę danych. Wielokrotnie przewyższa inteligencją człowieka, przez to jego komunikat stał się dla ludzi niezrozumiały – widziany jako białe światło. Poprzez wykorzystanie zjawiska polaryzacji, odwiedzający wystawę mogli odkryć zakodowany przekaz – kosmiczne misje z udziałem Polski.

Organizator: Polska Agencja Kosmiczna
Artysta: dr hab. Marta Flisykowska
Realizacja: (Julia Rajs, Rafał Rzeczkowski, Mateusz Dyrda - Stowarzyszenie Robotyków Skalp)

Golem - wystawa
link
Golem - polaryzacja
link
Golem - wystawa 2
link
Golem - wystawa 3
link

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.