Spotkanie ESA BIC z udziałem przedstawicieli ESA TTPO

POLSA zorganizowała spotkanie informacyjne na temat inkubatorów przedsiębiorczości ESA BIC z udziałem przedstawicieli TTPO (Technology Transfer Programme Office) Europejskiej Agencji Kosmicznej.
POLSA Warszawa

Spotkanie odbyło się 7 października 2016 r. w warszawskim oddziale Polskiej Agencji Kosmicznej. Jego celem było przedstawienie zasad organizacji i działania krajowych inkubatorów przedsiębiorczości Europejskiej Agencji Kosmicznej (European Space Agency Business Incubation Centre - ESA BIC).

Inkubatory przedsiębiorczości ESA to koordynowana i współfinansowana przez Europejską Agencję Kosmiczną sieć inkubatorów zlokalizowanych w trzynastu krajach Europy, której celem jest wspieranie młodych przedsiębiorców sektora kosmicznego. Zgodnie z założeniami organizacyjnymi ESA BIC, krajowe inkubatory powstają we współpracy Europejskiej Agencji Kosmicznej, narodowej agencji kosmicznej oraz władz lokalnych, wyższych uczelni, parków naukowo-technologicznych i instytucji finansowych.

W spotkaniu informacyjnym zorganizowanym przez Polską Agencję Kosmiczną wzięło udział ponad 50. przedstawicieli samorządów terytorialnych, instytucji naukowo-badawczych, specjalnych stref ekonomicznych, krajowych parków technologicznych oraz firm sektora kosmicznego zainteresowanych zaangażowaniem w projekt krajowego inkubatora. Justyna Sokołowska z Departamentu Strategii i Współpracy Międzynarodowej PAK zaprezentowała ogólną koncepcję funkcjonowania ESA BIC, a Lluc Diaz i Aude de Clercq z Biura Programu Transferu Technologii Europejskiej Agencji Kosmicznej omówili szczegóły dotyczące zasad funkcjonowania sieci ESA BIC i finansowania działających w jej strukturach start-upów.

Polska Agencja Kosmiczna podjęła działania zmierzającą do utworzenia w Polsce inkubatora przedsiębiorczości ESA BIC i koordynuje, w porozumieniu z Ministerstwem Rozwoju, prace związane z tym projektem.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.