Wizyta polskich podmiotów z sektora kosmicznego w Norwegii

W dniach 18-19.10. 2016 r. odbyła się wizyta polskich podmiotów z sektora kosmicznego w Królestwie Norwegii.
POLSA Warszawa

Celem przedsięwzięcia było nawiązanie kontaktów z przedstawicielami norweskich podmiotów z sektora kosmicznego i przeprowadzenie rozmów na temat możliwych obszarów przyszłej współpracy bilateralnej, jak również w ramach programów Europejskiej Agencji Kosmicznej, Unii Europejskiej oraz EUMETSAT.

W programie wyjazdu organizatorzy zaplanowali m. in. spotkanie w Norweskim Centrum Kosmicznym (który pełni rolę narodowej agencji), w którym wzięli także udział m. in. przedstawiciele branżowego związku norweskich przedsiębiorstw - NIFRO oraz instytucje badawczo-naukowe. Uzupełnieniem programu i kolejną okazją do nawiązania kontaktów był udział polskich podmiotów w wydarzeniach: w Oslo Innovation Week http://oiw.no/program link, szczególnie w wydarzeniu SPACE FUTURE http://cuttingedgefestival.no/program/#part3 link.

Organizatorami wizyty były Ministerstwo Spraw Zagranicznych wraz z Ambasadą RP w Oslo. Polska Agencja Kosmiczna pomagała w koordynacji wydarzenia.

Wizyta polskich podmiotów z sektora kosmicznego w Norwegii

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.