PAK na Aerospace & Defense Meetings Central Europe w Rzeszowie

W dniach 9-11 maja 2017 r. w Rzeszowie odbyła się impreza Aerospace & Defense Meetings Central Europe. W ramach części warsztatowej wydarzenia PAK zorganizowała seminarium „Polskie przedsiębiorstwa lotnicze w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej – doświadczenia i perspektywy".
POLSA Rzeszów

Aerospace & Defense Meetings Central Europe - to jedno z najważniejszych wydarzeń sektora lotniczego w Europie Środkowo-Wschodniej. Głównym celem organizowanej co dwa lata imprezy jest stworzenie platformy spotkań B2B dla reprezentantów europejskiego i światowego przemysłu lotniczego. W tegorocznej edycji wydarzenia wzięło udział prawie 200 firm z 25 krajów świata. W czasie uroczystego otwarcia Aerospace & Defense Meetings miała miejsce ceremonia przyjęcia Województwa Podkarpackiego do Sieci Regionów Europejskich Wykorzystujących Technologie Kosmiczne NEREUS.

Jednym z wydarzeń zaplanowanych w ramach części warsztatowej imprezy było seminarium „Polskie przedsiębiorstwa lotnicze w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej – doświadczenia i perspektywy” zorganizowane przez Polską Agencję Kosmiczną. Wystąpienie przedstawicielki Departamentu Strategii i Współpracy Międzynarodowej PAK było poświęcone omówieniu zasad uczestnictwa polskich podmiotów w Programie Wsparcia Polskiego Przemysłu (PLIIS) ESA oraz zagadnieniu poziomu gotowości technologicznej TRL (Technology Readiness Levels), który określa stopień rozwoju określonych domen technologicznych w ramach projektów ESA. Reprezentanci PZL Mielec, Sener Polska i Ultratech przedstawili swoje doświadczenia i oczekiwania związane z rozwojem branży kosmicznej w Polsce.

W czasie Aerospace & Defense Meetings delegacja PAK spotkała się między innymi z reprezentantami Europejskiej Agencji Kosmicznej, Komisji Europejskiej, Stowarzyszenia EURISY oraz sieci NEREUS, jak również z przedstawicielami władz samorządowych Rzeszowa i Mielca oraz Województwa Podkarpackiego. Omówiono możliwości przyszłej współpracy, zwłaszcza w kontekście przystąpienia Podkarpacia do sieci NEREUS.

Aerospace & Defense Meetings Central Europe w Rzeszowie
Aerospace & Defense Meetings Central Europe w Rzeszowie
link
Aerospace & Defense Meetings Central Europe w Rzeszowie
Aerospace & Defense Meetings Central Europe w Rzeszowie
link

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.