Zapraszamy do współtworzenia Systemu Informacji Polskiego Sektora Kosmicznego (SIPSK)

SIPSK będzie pierwszą w Polsce szczegółową bazą informacji o podmiotach krajowego sektora kosmicznego. Platforma powstała w oparciu o diagnozę potrzeb sektora kosmicznego i jest narzędziem opracowanym i przygotowanym przez Polską Agencję Kosmiczną.

Baza SIPSK składa się z dwóch części:

 • - ogólnodostępnej,
 • - zamkniętej, dostępnej tylko po zarejestrowaniu dla przedstawicieli podmiotów sektora kosmicznego.
 • W części ogólnodostępnej będą prezentowane informacje o podmiotach polskiego sektora kosmicznego, ich ofercie i możliwościach. Zapewniona też będzie przestrzeń publikacji aktualnych informacji i ogłoszeń branżowych.
  Informacje przekazane przez podmioty w części zamkniętej będą wykorzystywane wyłącznie do celów związanych z działalnością ustawową Polskiej Agencji Kosmicznej (patrz Regulamin „Systemu Informacji Polskiego Sektora Kosmicznego)".

  Informacje przekazywane przez Państwa podmioty do SIPSK posłużą następującym celom:
  1) identyfikacji i promocji krajowych podmiotów realizujących przedsięwzięcia i prowadzących prace badawczo-rozwojowe oraz rozpoczynających działalność przemysłową w obszarze technologii kosmicznych,
  2) mapowaniu potencjału dostawców produktów, usług i technologii z obszaru zastosowań kosmicznych, istotnych dla rozwoju polskiego sektora kosmicznego,
  3) ułatwieniu podmiotom krajowego sektora kosmicznego z obszaru nauki, przemysłu i administracji wymiany informacji oraz tworzenia nowych powiązań i łańcuchów dostaw.

  Dzięki pozyskaniu w ramach SIPSK wiedzy o możliwościach i potrzebach podmiotów sektora kosmicznego, PAK będzie mogła, zgodnie z naszymi zadaniami ustawowymi, precyzyjnie diagnozować potencjał sektora, a także działać na rzecz rozszerzania współpracy pomiędzy krajowymi podmiotami z obszarów administracji, nauki i przemysłu.

  Pomoże nam to również jeszcze efektywniej promować osiągnięcia polskich podmiotów na arenie międzynarodowej.

  Zachęcamy do rejestracji Państwa organizacji w Systemie Informacji Polskiego Sektora Kosmicznego PAK.

  Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.