Spotkanie Polskiej Agencji Kosmicznej z Polskim Komitetem Normalizacyjnym

W dniu 6 czerwca 2017 r. w siedzibie Polskiego Komitetu Normalizacyjnego w Warszawie odbyło się spotkanie delegacji PAK pod przewodnictwem Wiceprezesa Marka Moszyńskiego z delegacją PKN pod przewodnictwem Prezesa Pana Tomasza Schweitzera.
POLSA Gdańsk

W spotkaniu ze strony PKN uczestniczyły także panie Jolanta Kochańska, zastępca Prezesa ds. Normalizacji oraz Teresa Sosnowska, Dyrektor Wydziału Prac Normalizacyjnych. Ze strony PAK w spotkaniu uczestniczył również Bogdan Wiszniewski, Dyrektor Departamentu Badań i Innowacji.

Przedmiotem rozmowy było omówienie zasad współpracy pomiędzy obiema instytucjami związanej z ustawowym obowiązkiem współdziałania w zakresie tworzenia definicji, norm i specyfikacji technicznych z zakresu techniki kosmicznej i inżynierii satelitarnej. W rezultacie podjęto decyzję o konieczności rozpoczęcia prac nad polską normą definiującą terminologię, która powinna być stosowana w polskojęzycznej dokumentacji technicznej, wykorzystywanej przez polskie podmioty sektora kosmicznego.

Marek Moszyński
Gdańsk, dn. 9. 06. 2017 r.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.