Wizyta PAK w woj. lubuskiem

W dniach 19-20 lipca 2017 r. odbyła się wizyta delegatów PAK pod przewodnictwem Wiceprezesa do Spraw Obronnych płk. dypl. Piotra Suszyńskiego w Zielonej Górze.
POLSA Warszawa

Celem prowadzonych rozmów było zapoznanie się z potencjałem województwa lubuskiego w zakresie rozwoju technologii kosmicznych oraz wizją wzrostu znaczenia regionu w dziedzinie badań i użytkowania przestrzeni kosmicznej.

Podczas spotkania w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego reprezentację regionu stanowili: Marszałek Pani Elżbieta Anna Polak, prezes firmy HERTZ Systems Pan Rafał Trzaskowski, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. dr hab. Giorgi Melikidze oraz Pan Bogusław Wontor – doradca marszałka woj. lubuskiego. Poruszono m.in. tematy rozbudowy Parku Naukowo-Technologicznego w Nowym Kisielinie oraz uruchomienia w tym roku kierunku Inżynieria Kosmiczna na UZ, dzięki któremu polski sektor kosmiczny zasilany będzie wyspecjalizowanymi kadrami.

Równocześnie z wizytą studyjną w Parku Naukowo-Technologicznym znajdującym się pod Zieloną Górą odbywały się prezentacje nowatorskich rozwiązań firmy Hertz Systems m.in. z dziedziny nawigacji satelitarnej. Delegacja PAK zapoznała się ponadto z działaniem systemu antydronowego Jastrząb z neutralizatorem do dezaktywacji dronów oraz zwiedziła laboratorium akustyczne i laboratorium kompatybilności elektromagnetycznej.

Wizyta PAK w Lubuskiem

Wizyta przedstawicieli PAK w Lubuskiem

link
Wizyta PAK w Lubuskiem

Wizyta przedstawicieli PAK w Lubuskiem

link
Wizyta PAK w Lubuskiem

Wizyta przedstawicieli PAK w Lubuskiem

link
Wizyta PAK w Lubuskiem

Wizyta przedstawicieli PAK w Lubuskiem

link

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.