Wspólne stoisko PAK i ZPSK podczas MSPO Kielce 2017

Polska Agencja Kosmiczna i Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego na wspólnym stoisku polskiego sektora kosmicznego popularyzowały aktywność krajowych podmiotów w dziedzinie badania i użytkowania przestrzeni kosmicznej. Do skorzystania z powierzchni stoiska zostały zaproszone przedsiębiorstwa reprezentujące ten sektor.
POLSA Warszawa

Celem organizacji stoiska była promocja osiągnięć i potencjału podmiotów krajowego przemysłu kosmicznego oraz stworzenie miejsca dla rozmów ich przedstawicieli z partnerami biznesowymi z całego świata.
Na wspólnej powierzchni wystawienniczej PAK i ZPSK swoje stanowiska zorganizowało 11 krajowych podmiotów: Adaptronica, Astri Polska, Blue Dot Solutions, Creotech Instruments, GMV Innovating Solutions, ITTI, Komes, SpaceForest, Stowarzyszenie Polskiego Przemysłu Lotniczego, TechOcean i VFR Poland. Na stoisku można było porozmawiać z reprezentantami firm i PAK, a także obejrzeć specjalistyczne oprogramowanie oraz modele satelitów, elementy elektroniki dla satelitów i model rakiety badawczej. Przekazywane były na nim informacje i materiały dotyczące działalności polskich przedsiębiorstw rozwijających technologie kosmiczne, odbywały się też spotkania B2B. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem gości z kraju i z zagranicy.

Specjalne atrakcje zostały przygotowane dla odwiedzających MSPO podczas dni otwartych, 9-10 września 2017 r. W sobotę i w niedzielę na stoisku polskiego sektora kosmicznego studenci Politechniki Świętokrzyskiej prezentowali działanie skonstruowanych przez siebie analogów łazików marsjańskich. Łaziki realizowały proste zadania, wśród których najwdzięczniejszym było rozdawanie słodyczy najmłodszym gościom odwiedzającym stoisko agencji.
W niedzielę, 10 września, o godz. 12:00 PAK zorganizowała dla targowych gości spotkanie z Mirosławem Hermaszewskim. Pierwszy polski kosmonauta wygłosił wykład pt. „Kosmos - marzenia, rzeczywistość”, po którym można było zadawać mu pytania oraz uzyskać jego autograf. W spotkaniu wzięło udział ok. 150 osób.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to jedne z największych targów militarnych na świecie. W zeszłorocznej, 24. edycji MSPO wzięła udział rekordowa liczba 614 firm z 30 krajów. Polska Agencja Kosmiczna prezentowała się podczas tej prestiżowej imprezy już po raz drugi.

MSPO Kielce 2017
Stoisko PAK podczas MSPO Kielce 2017
link
MSPO Kielce 2017
Atrakcje przygotowane na stoisku PAK
link
MSPO Kielce 2017
Analog łazika marsjańskiego z Politechniki Świętorzyskiej na stoisku PAK
link
MSPO Kielce 2017
Prelekcja Mirosława Hermaszewskiego - jedymego Polaka w kosmosie zgromadziła tłumy słuchaczy
link
MSPO Kielce 2017
Prelekcja Mirosława Hermaszewskiego fot. Roman Preszuz
link
MSPO Kielce 2017
Mirosław Hermaszewski na stoisku PAK był otoczony rzeszą fanów fot. Roman Preszuz
link

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.