Grzegorz Brona prezesem Polskiej Agencji Kosmicznej

Dr Grzegorz Brona otrzymał nominację na stanowisko prezesa PAK z rąk premiera Mateusza Morawieckiego 13 marca 2018 r. Kierowanie agencją objął z dniem 14 marca 2018 r.

Dr Brona jest byłym wykładowcą na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego i współautorem wielu artykułów naukowych opublikowanych m.in. w „Physical Review Letters”, „Nuclear Instruments and Methods” i „Nature”. W latach 2009-2011 był pracownikiem Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN. Ukończył Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Stopień doktora uzyskał w roku 2007 na Uniwersytecie Warszawskim.
Grzegorz Brona jest współzałożycielem Creotech Instruments S.A. – jednej z największych polskich firm sektora kosmicznego, której pracami kierował od roku 2015. Od 2015 roku zasiadał w Radzie Polskiej Agencji Kosmicznej.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.