PAK na konferencji „Przyszłość Branży Producentów Elektroniki”

Kwietniowa konferencja we Włocławku poświęcona była nowy technologiom i innowacjom w przemyśle elektronicznym. Polska Agencja Kosmiczna była partnerem tego wydarzenia, które zgromadziło ponad 200 uczestników z Polski, Unii Europejskiej i Japonii. Przedstawicielka agencji w ramach panelu „Perspektywy Rynku Kosmicznego UE” opowiadała o możliwościach rozwojowych związanych z programami ESA oraz o formach współpracy oferowanych przez PAK.

Podczas konferencji zorganizowanej w dniach 18-19 kwietnia 2018 r. przez firmę RENEX eksperci z najważniejszych branżowych krajowych i międzynarodowych organizacji dyskutowali o perspektywach rynku kosmicznego Unii Europejskiej dla polskich przedsiębiorstw oraz o szansach i wyzwaniach związanych z najnowszymi technologiami i zastosowaniami robotyki przemysłowej.

W obszarze Perspektywy Rynku Kosmicznego UE swoje prezentacje przedstawili m.in. Piotr Orleański z Centrum Badań Kosmicznych, Thomas Rohr z Europejskiej Agencji Kosmicznej Krzysztof Czyż z FP Instruments oraz Borys Lange z firmy WIRAN.
Patrycja Frąk z Departamentu Strategii i Współpracy Międzynarodowej PAK zaprezentowała uczestnikom konferencji możliwości, jakie otwierają przed nimi programy Europejskiej Agencji Kosmicznej. Prelekcja zawierała również podstawowe informacje na temat udziału krajowych podmiotów w Programie Wsparcia Polskiego Przemysłu PLIIS ESA, a także opisywała formy współpracy oferowane przez Polską Agencję Kosmiczną.

Partnerami konferencji „Przyszłość Branży Producentów Elektroniki” była Europejska Agencja Kosmiczna (ESA), Polska Agencja Kosmiczna, Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk (CBK PAN), Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEiT), Association Connecting Electronics Industries (CIPC) oraz firma Yamaha.

Równolegle z konferencją odbyła się 3. edycja Mistrzostw Polski w Lutowaniu.

Konferencja Włocławek
PAK na konferencji „Przyszłość Branży Producentów Elektroniki”
link
Konferencja Włocławek
PAK na konferencji „Przyszłość Branży Producentów Elektroniki”. Nz. Patrycja Frąk z Departamentu Strategii i Współpracy Międzynarodowej PAK.
link

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.