Współpraca Space24.pl z PAK na rzecz promocji polskiego sektora kosmicznego

Polska Agencja Kosmiczna i portal Space24.pl zawarły porozumienie o współpracy, na mocy którego agencja została partnerem merytorycznym serwisu, a Space24.pl będzie wspierać działania agencji związane z promocją osiągnięć krajowego przemysłu kosmicznego.

Porozumienie zostało podpisane we wtorek, 4 września 2018 r., w Kielcach, podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego (MSPO). W imieniu Polskiej Agencji Kosmicznej podpis złożył jej prezes, dr hab. Grzegorz Brona. Portal Space24.pl reprezentował redaktor naczelny, Paweł Ziemnicki.

Kooperacja pomiędzy krajową agencją a największym w Polsce portalem poświęconym przemysłowi i technologiom kosmicznym ma pomóc w szerokim propagowaniu osiągnięć podmiotów polskiego przemysłu kosmicznego. Realizacja tego celu jest zgodna z założeniami Polskiej Strategii Kosmicznej oraz ustawowymi zadaniami PAK.

Obok szeroko rozumianej promocji sektora, niemniej ważne jest budowanie społecznej świadomości związanej z codziennymi korzyściami wynikającymi z eksploracji przestrzeni kosmicznej. Społeczeństwo, przedsiębiorcy oraz środowisko naukowe czerpią z bogatych zasobów danych pozyskiwanych dzięki satelitarnej obserwacji Ziemi, korzystają z aplikacji opartych na nawigacji satelitarnej czy z komunikacji za pośrednictwem infrastruktury orbitalnej.

Popularyzacja treści dotyczących projektów kosmicznych i eksploracji kosmosu, którą zakłada współpraca pomiędzy PAK i Space24.pl, przyczyni się również do skuteczniejszej realizacji misji edukacyjnej wśród dzieci i młodzieży, która jest niezwykle istotna w kontekście budowy kadr dla stale rosnącego polskiego przemysłu kosmicznego.

Dla Space24.pl zawarcie porozumienia oznacza pozyskanie wartościowego, merytorycznego partnera dla serwisu oraz łatwiejszy dostęp do wiedzy eksperckiej pracowników Polskiej Agencji Kosmicznej.

O Space24.pl

Space24.pl to czołowy polski serwis internetowy poświęcony branży kosmicznej. Na portalu publikowane są wywiady, artykuły, komentarze i analizy dotyczące wojskowego oraz cywilnego wykorzystania satelitów. Redakcja pisze również o rosnącym rynku związanym z wynoszeniem ładunków przez rakiety nośne w przestrzeń kosmiczną. Na stronie są ponadto omawiane zmiany w prawie i polityce Polski, Unii Europejskiej i innych krajów, dotyczącej wykorzystania kosmosu. Serwis jest często odwiedzany przez polityków i decydentów z branży kosmicznej, w tym przez przedstawicieli dużych międzynarodowych firm. Space24.pl wchodzi w skład Grupy Defence24, którą tworzą również Defence24.pl, Defence24.com, Energetyka24.com, Cyberdefence24.pl oraz InfoSecurity24.pl.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.