Konkurs „KosmoSzkoła z PAK”

Polska Agencja Kosmiczna, pismo „Urania – Postępy Astronomii” i Polskie Towarzystwo Astronomiczne organizują konkurs dla szkół, nauczycieli i uczniów, którzy chcą zrealizować projekty edukacyjne z zakresu astronomii, astronautyki i badań kosmosu. Nagrodą w konkursie będzie sprzęt astronomiczny dla szkoły o równowartości 8 000 zł oraz upominki książkowe dla autorów zwycięskich projektów.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a zadanie do wykonania dotyczy opisania pomysłu na program zajęć kółka astronomicznego wraz z listą potrzebnego sprzętu.

Aby wziąć udział w konkursie „KosmoSzkoła z PAK”, należy:

1. Wypełnić formularz konkursowy dostępny na stronie: www.urania.edu.pl/konkursy/kosmoszkola

2. Opisać swój pomysł na program zajęć kółka astronomicznego wraz z listą potrzebnego sprzętu i przesłać go wraz z wypełnionym formularzem konkursowym na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą tradycyjną na adres:
„Urania - Postępy Astronomii”
Centrum Astronomii UMK
ul. Gagarina 11
87-100 Toruń
z dopiskiem Konkurs „KosmoSzkoła z PAK”

100 pierwszych szkół, które prześlą konkursowe zgłoszenia, zostanie dodatkowo nagrodzona prenumeratą magazynu „Urania – Postępy Astronomii" na rok szkolny 2018/2019.

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 października 2018 r., a wyniki zostaną ogłoszone do 25 listopada 2018 r.

Konkurs jest finansowany ze środków Polskiej Agencji Kosmicznej.

Więcej informacji o konkursie dostępnych jest na stronie: www.urania.edu.pl/konkursy/kosmoszkola

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.