Polski sektor kosmiczny – katalog wybranych podmiotów 2018” – kolejna pozycja wydawnicza PAK

Polska Agencja Kosmiczna wydała katalog zawierający informacje o najważniejszych podmiotach krajowego sektora kosmicznego. Pozycja prezentuje profil działalności i osiągnięcia 34 przedsiębiorstw i 6 instytutów badawczych, których działalność koncentruje się na technologiach satelitarnych i kosmicznych. Katalog ukazał się w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Wydanie katalogu ma na celu promocję polskiego sektora kosmicznego w kraju i zagranicą. Wydawnictwo jest dystrybuowane podczas najważniejszych krajowych i międzynarodowych wydarzeń sektorowych – dotychczas było rozdawane podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach, Industry Space Days w ESTEC w Noordwijk w Holandii, International Astronautical Congress w Bremie w Niemczech oraz w czasie Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie.

Katalog prezentuje informacje o podmiotach krajowego sektora kosmicznego w porządku alfabetycznym, w podziale na dwie grupy – podmioty przemysłowe i instytuty badawcze.

Fiszki informacyjne każdego podmiotu zawierają:
• opis profilu jego aktywności,
• informację o głównych obszarach działalności kosmicznej,
• opis zakończonych lub realizowanych projektów kosmicznych,
• informację o zapleczu laboratoryjnym i infrastrukturze badawczo-produkcyjnej,
• dane o poziomie zatrudnienia,
• informacje teleadresowe.

W części wstępnej katalogu znalazły się ogólne, informacje o polskim sektorze kosmicznym, w tym o instytucjach odpowiedzialnych za polską politykę kosmiczną.
„Polski sektor kosmiczny – katalog wybranych podmiotów” przygotował Departament Strategii i Współpracy Międzynarodowej Polskiej Agencji Kosmicznej.
Pozycja ukazała się nakładem PAK w ramach serii wydawniczej, której założeniem jest przybliżenie krajowego sektora kosmicznego oraz najbardziej aktualnych tematów związanych ze światowymi trendami w dziedzinie wykorzystania przestrzeni kosmicznej.
Jej wydanie wynika z ustawowych zadań agencji, do których należy m.in. prowadzenie działalności informacyjnej i opiniotwórczej w zakresie wykorzystania przestrzeni kosmicznej.
Osoby zainteresowane uzyskaniem wersji papierowej katalogu proszone są o kontakt na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Katalogi w wersji elektronicznej dostępne są poniżej:

POGLAD PAK KATALOG PL Small
Polski sektor kosmiczny. Katalog wybranych podmiotów
PODGLAD PAK KATALOG EN Small
Polish space sector. Catalogue of selected entities

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.