Polski sektor kosmiczny – katalog wybranych podmiotów 2018” – kolejna pozycja wydawnicza PAK

Polska Agencja Kosmiczna wydała katalog zawierający informacje o najważniejszych podmiotach krajowego sektora kosmicznego. Pozycja prezentuje profil działalności i osiągnięcia 34 przedsiębiorstw i 6 instytutów badawczych, których działalność koncentruje się na technologiach satelitarnych i kosmicznych. Katalog ukazał się w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Wydanie katalogu ma na celu promocję polskiego sektora kosmicznego w kraju i zagranicą. Wydawnictwo jest dystrybuowane podczas najważniejszych krajowych i międzynarodowych wydarzeń sektorowych – dotychczas było rozdawane podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach, Industry Space Days w ESTEC w Noordwijk w Holandii, International Astronautical Congress w Bremie w Niemczech oraz w czasie Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie.

Katalog prezentuje informacje o podmiotach krajowego sektora kosmicznego w porządku alfabetycznym, w podziale na dwie grupy – podmioty przemysłowe i instytuty badawcze.

Fiszki informacyjne każdego podmiotu zawierają:
• opis profilu jego aktywności,
• informację o głównych obszarach działalności kosmicznej,
• opis zakończonych lub realizowanych projektów kosmicznych,
• informację o zapleczu laboratoryjnym i infrastrukturze badawczo-produkcyjnej,
• dane o poziomie zatrudnienia,
• informacje teleadresowe.

W części wstępnej katalogu znalazły się ogólne, informacje o polskim sektorze kosmicznym, w tym o instytucjach odpowiedzialnych za polską politykę kosmiczną.
„Polski sektor kosmiczny – katalog wybranych podmiotów” przygotował Departament Strategii i Współpracy Międzynarodowej Polskiej Agencji Kosmicznej.
Pozycja ukazała się nakładem PAK w ramach serii wydawniczej, której założeniem jest przybliżenie krajowego sektora kosmicznego oraz najbardziej aktualnych tematów związanych ze światowymi trendami w dziedzinie wykorzystania przestrzeni kosmicznej.
Jej wydanie wynika z ustawowych zadań agencji, do których należy m.in. prowadzenie działalności informacyjnej i opiniotwórczej w zakresie wykorzystania przestrzeni kosmicznej.
Osoby zainteresowane uzyskaniem wersji papierowej katalogu proszone są o kontakt na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Katalogi w wersji elektronicznej dostępne są poniżej:

link
POGLAD PAK KATALOG PL Small
Polski sektor kosmiczny. Katalog wybranych podmiotów
link
PODGLAD PAK KATALOG EN Small
Polish space sector. Catalogue of selected entities

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.