Polska Agencja Kosmiczna zostaje członkiem Międzynarodowej Grupy Koordynującej Eksplorację Kosmosu (ISECG)

Prezes Polskiej Agencji Kosmicznej, dr hab. Grzegorz Brona ogłosił dołączenie PAK do grona członków Międzynarodowej Grupy Koordynującej Eksplorację Kosmosu (ISECG). Grupa została powołana ponad dekadę temu przez 14 państw podejmujących eksplorację przestrzeni kosmicznej w celu promowania załogowej oraz bezzałogowej, pokojowej eksploracji kosmosu, skupiając się na Układzie Słonecznym, mogącym pewnego dnia posłużyć ludziom za miejsce życia i pracy.

Grupa opracowała wspólny zbiór obszarów eksploracji oraz przyjęła dokument pt. „Strategia światowej eksploracji: ramy współpracy” (Global Exploration Strategy: The Framework for Coordination”).

Polska Agencja Kosmiczna została zaproszona do Międzynarodowej Grupy Koordynującej Eksplorację Przestrzeni Kosmicznej ze względu na jej zaangażowanie w wypełnianie założeń dokumentu oraz na bogatą historię Polski związaną z odkryciami i eksploracją przestrzeni kosmicznej, z których od wieków korzysta ludzkość.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.