Szkolenie „Product Assurance w projektach ESA”

W styczniu Polska Agencja Kosmiczna zorganizowała szkolenie dla pracowników sektora kosmicznego w Polsce. Wydarzenie odbyło się w Warszawie i pozwoliło na przeszkolenie łącznie ponad 70 osób pracujących w podmiotach należących do polskiego sektora kosmicznego.

Szkolenie obejmowało zagadnienia z dziedziny Jakości Produktu i było podzielone na dwa bloki: Product Assurance w projektach Hardware’owych oraz Product Assurance w Projektach Software’owych. Omówione zostały tematy związane z jakością, niezawodnością oraz bezpieczeństwem produktu w kontekście projektów realizowanych przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA). Szczegółowo omówiono zasady jakości związane z materiałami oraz procesami ich wytwarzania, elementami elektronicznymi oraz wpływem radiacji na ich poprawne funkcjonowanie w przestrzeni kosmicznej. Moduł poświęcony technologii informatycznej został zrealizowany w trybie warsztatowym, podczas którego uczestnicy w grupach rozwiązywali szczegółowe, wybrane przez prowadzących zadania, a następnie omawiali napotkane problemy.

Szkolenie poprowadzili eksperci z Europejskiej Agencji Kosmicznej: E. Garcia, D. Wegner, D. Moretti, F. Aldea, A. Graham, A. Tighe, C. Villette, C. Poivey, K. Lundmark. Podczas szkolenia obecni byli także Stephane Combes oraz Sergio Tabasco.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami prezentowanymi podczas szkolenia, poniżej znajdą Państwo także agendę ze spotkania do pobrania:

link
Pobierz PDFPdf Icon
Agenda szkolenia „Product Assurance w projektach ESA”

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez Polską Agencję Kosmiczną!

OI000008
Szkolenie "Product Assurance w projektach ESA" - prelegenci: E. Garcia, S. Combes.
link
OI000009
Szkolenie "Product Assurance w projektach ESA"
link
OI000011
Szkolenie "Product Assurance w projektach ESA"
link
OI000013
Szkolenie "Product Assurance w projektach ESA" - prelegenci: E. Garcia, D. Wegner.
link
OI000014
Szkolenie "Product Assurance w projektach ESA"
link

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.