"Tranzyt Merkurego - spójrz na niego!" pod patronatem POLSA

Przed nami ASTRONOMICZNY HIT 2016 roku w Centrum Hewelianum w Gdańsku! Już 9 maja będziemy świadkami zjawiska, które zdarza się średnio kilkanaście razy w ciągu stulecia.
POLSA Gdańsk

Przejście Merkurego na tle tarczy Słońca rozpocznie się w drugi poniedziałek maja, około godziny 13:00 czasu polskiego. Tranzyt Merkurego to zjawisko astronomiczne zachodzące w momencie, kiedy planeta Merkury znajduje się między Ziemią i Słońcem i dlatego jest widoczna na tle tarczy słonecznej. Ostatni tranzyt Merkurego można było obserwować z terenu naszego kraju prawie 10 lat temu. Następna okazja nadarzy się dopiero za 3,5 roku.

Na wspólne obserwacje zapraszamy do Centrum Hewelianum:

  • transmisja „na żywo” wyświetlana na dużym ekranie,
  • samodzielne obserwacje przez profesjonalny teleskop słoneczny,
  • pokazy opowiadające o fenomenie tranzytu i wyjaśniające jego tajemnice.

Pozostaje liczyć tylko na piękną pogodę i bezchmurne niebo! Wydarzenie „Tranzyt Merkurego - spójrz na Niego” odbywa się pod Patronatem Polskiej Agencji Kosmicznej. TRANZYT MERKUREGO - SPÓJRZ NA NIEGO! ZAPRASZA CENTRUM HEWELIANUM

Atrakcje zlokalizowane będą w pobliżu głównego placu fortu (majdanu) GODZ. 13:00 - 19:00

WSTĘP WOLNY

Tranzyt Merkurego - Informacje

Więcej:
http://www.hewelianum.pl/aktualnosci/tranzyt-merkurego-spojrz-na-niego-specjalna-oferta-dla-grup-szkolnych-923.html

link
Pobierz PDFPrzemysław Rudź - Tranzyt Merkurego
Przemysław Rudź - Tranzyt Merkurego

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.