Kolejne Edycje Programu Usług Doradczych

Celem programu jest ułatwienie przedsiębiorcom startu w konkursach organizowanych przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA), szczególnie w Polish Industry Incentive Scheme.

POLSA Rzeszów/Warszawa

6 maja 2016 r. został ogłoszony konkurs do 3. edycji programu POLSA, adresowanej do małych i średnich przedsiębiorstw z Polski południowej, objętych zasięgiem terytorialnym oddziału w Rzeszowie.

12 maja 2016 r. ogłoszono czwarty konkurs w ramach Programu Polskiej Agencji Kosmicznej pn. Usługi doradcze dla polskiego przemysłu kosmicznego, adresowany do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw z Polski centralnej i północnej objętych zasięgiem terytorialnym oddział POLSA w Warszawie.

W ramach programu „Usługi doradcze dla polskiego przemysłu kosmicznego” Polska Agencja Kosmiczna przeprowadzi bezpłatne konsultacje eksperckie dla polskich firm. Będą one dotyczyły oceny technologii w kontekście planów i zamierzeń technologicznych ESA, rozwoju technologii generycznych definiowanych przez ESA oraz zagadnień formalnych, prawnych i zasad finansowania związanych z przygotowaniem aplikacji konkursowej wniosku do ESA.

Program jest adresowany do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw zajmujących się opracowaniem i/lub wdrażaniem innowacji technologicznych dla przemysłu kosmicznego, opracowywaniem nowych produktów wykorzystujących techniki satelitarne, jak również dla firm z sektora zaawansowanych technologii, które planują rozszerzyć działalność na kosmiczny rynek zbytu.

W 3. edycji konkursu ogłoszonej 6 maja 2016 r. wnioski o udział w bezpłatnych konsultacjach mogą składać przedsiębiorcy, których siedziby znajdują się na obszarze województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 19 maja 2016 r., a spotkania konsultacyjne będą się odbywać do końca czerwca 2016 r.. Regulamin konkursu i dokumenty zgłoszeniowe dostępne są na naszej stronie.

W 4. edycji program adresowany jest do mikro-, małych i średnich przedsiębiorców posiadających siedziby na obszarze województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego i mazowieckiego, którzy realizują działania polegające na opracowaniu i/lub wdrożeniu innowacji technologicznej dla przemysłu kosmicznego, opracowaniu nowych produktów wykorzystujących techniki satelitarne, jak również dla przedsiębiorców z sektora zaawansowanych technologii, którzy planują rozszerzyć działalność na nowy kosmiczny rynek zbytu.

- W pierwszych edycjach programu Polska Agencja Kosmiczna przeprowadziła bezpłatne konsultacje eksperckie dla 6 polskich firm. Przedsiębiorcy byli zainteresowani przede wszystkim omawianiem kwestii technologicznych, szczególnie dotyczących rozwijania przez ESA konkretnych technologii, planów przyszłych misji oraz specyfiki działania w środowisku kosmicznym - mówi Marta Wachowicz, dyrektor Departamentu Strategii i Współpracy Międzynarodowej Polskiej Agencji Kosmicznej odpowiedzialnego za program „Usługi doradcze dla polskiego przemysłu kosmicznego”. - Jesteśmy zadowoleni, że nasze konsultacje zostały dobrze ocenione przez beneficjentów i mamy nadzieję, że ułatwią im aplikowanie do projektów realizowanych przez ESA.

Wspieranie wzrostu innowacyjności i konkurencyjności polskich przedsiębiorstw z sektora kosmicznego oraz zachęcenie firm z branż technologicznych i IT do zaangażowania w przemysł kosmiczny jest jednym z zadań Polskiej Agencji Kosmicznej. W bezpłatnych konsultacjach PAK w ramach programu „Usługi doradcze dla polskiego przemysłu kosmicznego” do tej pory wzięły udział firmy: Blue Dot Solutions sp. z o.o., Bowman Dynamics Damian Kaniewski, Centrum Naukowo – Przemysłowe ICT S.A., GeniCore Sp. z o.o., Newind sp. z o.o. i Ultratech sp. z o.o.

Konkurs nr 3 - Zakończony

Konkurs nr 4 - Zakończony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.