Oświadczenie Polskiej Agencji Kosmicznej

W związku z nieprawdziwymi informacjami publikowanymi przez niektóre media dotyczącymi poświadczeń bezpieczeństwa pracowników Polskiej Agencji Kosmicznej informujemy, że:

- Od momentu powstania Polskiej Agencji Kosmicznej do lutego 2017 r. nie było żadnych regulacji dotyczących dostępu do informacji niejawnych przez pracowników Agencji.

- Płk Piotr Suszyński w lutym 2017 r. wprowadził konieczność uzyskania przez wszystkich pracowników PAK poświadczeń bezpieczeństwa. Część pracowników posiada wymagane poświadczenia bezpieczeństwa, natomiast wobec części pracowników Agencji prowadzone są postępowania mające na celu przyznanie odpowiednich poświadczeń bezpieczeństwa.

- Ppłk Marcin Gałuszkiewicz spełnia wymagania określone dla swojego stanowiska, ma dostęp do informacji niejawnych do klauzuli „Poufne” oraz, podobnie jak Dorota Zbińkowska, jest w trakcie uzyskiwania poświadczenia bezpieczeństwa dostępu do informacji o wyższej klauzuli.

Cytowana przez niektóre media notatka dotycząca poświadczeń bezpieczeństwa pracowników PAK jest częścią wprowadzonego przez nowe kierownictwo Agencji systemu raportowania. Fragmentaryczność pozyskanej wiedzy spowodowała, że artykuły nie odnoszą się do faktów, ale do spekulacji.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.