Oświadczenie w sprawie nieprawdziwych informacji na temat Polskiej Agencji Kosmicznej zawartych w artykule dziennika „Fakt”

Odnosząc się do nieprawdziwych informacji na temat pracowników i sytuacji w Polskiej Agencji Kosmicznej zawartych w artykule pt. „Kosmiczny układ Macierewicza” opublikowanym w dzienniku „Fakt” z dnia 4.07.2017 r. informujemy, że:

  • 1. Zgodnie z ustawą o PAK oraz wewnętrznymi regulacjami organizacji, do momentu wyboru nowego prezesa Agencją zarządza wiceprezes ds. obronnych. Piastujący to stanowisko pułkownik Piotr Suszyński posiada wszelkie wymagane certyfikaty i poświadczenia bezpieczeństwa.
  • 2. Planowe kontrole NIK i KPRM przeprowadzone w PAK dotyczyły okresu do końca 2016 r. Za działalność Agencji do 4. kwartału 2016 r. odpowiadał profesor Marek Banaszkiewicz, który w październiku 2016 r. został odwołany ze stanowiska prezesa Agencji.
  • 3. Pułkownik Piotr Suszyński został wyznaczony do pełnienia obowiązków prezesa PAK w październiku 2016 r. i od razu podjął w Agencji szereg działań naprawczych. Jednym z nich były zmiany personalne, w tym odwołanie dyrektora Biura Organizacyjnego PAK.
    Wprowadzane działania naprawcze znalazły m.in. odzwierciedlenie w pozytywnej ocenie przez NIK sprawozdania PAK z wykonania planu finansowego w 4. kwartale 2016 r.

Ponieważ w artykule gazety „Fakt” pojawiły się informacje na temat związków Polskiej Agencji Kosmicznej z Ministerstwem Obrony Narodowej, na temat publikacji dziennika wypowiedziała się w specjalnym oświadczeniu rzeczniczka resortu obrony.
Treść oświadczenia dostępna jest na stronie: link

W związku z nieprawdziwymi informacjami zawartymi w artykule gazety „Fakt” pt. „Kosmiczny układ Macierewicza” Polska Agencja Kosmiczna wystosuje do redakcji tego dziennika wniosek o zamieszczenie sprostowania nieprawdziwych i nieścisłych informacji, zgodnie z treścią art. 31a ust. 1 ustawy Prawo prasowe.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.