Konferencja „Interdyscyplinarne nauczanie przedmiotów przyrodniczych i ścisłych” będzie okazją dla nauczycieli i dyrektorów szkół do przyjrzenia się wybranym sposobom i narzędziom umożliwiających przekazywanie uczniom wiedzy i umiejętności z szeroko pojmowanego zakresu badań i eksploracji przestrzeni kosmicznej na lekcjach fizyki, geografii, biologii i nie tylko. Wiele tego typu materiałów powstało z udziałem POLSA w ramach projektu “Future Space”.
Podczas wykładów i warsztatów zaprezentowane zostaną praktyczne rozwiązania związane ze sposobami organizacji zajęć i procesu nauczania: różnorodne, interdyscyplinarne materiały dydaktyczne, aktywizujące uczniów narzędzia technologii informacyjnej i komunikacyjnej.
Liczba miejsc na sesjach plenarnych i warsztatach jest ograniczona. Udział w konferencji należy zgłosić poprzez formularz umieszczony na Platformie Obsługi Szkoleń OEIiZK. Przy zapisie na konferencję, prosimy o wybranie warsztatów. Opis warsztatów jest dostępny po wybraniu tytułu warsztatu z listy.
Konferencja wraz z warsztatami odbywa się w formie stacjonarnej w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie przy ulicy Nowogrodzkiej 73. Udział w konferencji jest bezpłatny. Przyjazd uczestników na konferencję odbywa się na koszt własny.
Szczegóły programu na grafikach poniżej:
Celem projektu “Future Space” jest poprawa jakości nauczania przedmiotów przyrodniczych i ścisłych, wzrost zainteresowania młodzieży tymi dziedzinami a także ukazanie możliwości i ścieżek karier w sektorze kosmicznym oraz innych innowacyjnych sektorach gospodarki.
Projekt realizowany jest w partnerstwie przez Centrum Badań Kosmicznych PAN, Polską Agencję Kosmiczną , Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie (OEIiZK), Muzeum Nauki NEMO z Amsterdamu w Holandii, Centrum Nauki i Muzeum Techniki NOESIS z Salonik w Grecji.