Relacja z Dnia Sektora Kosmicznego w Dolinie Lotniczej

23 maja 2016 r. w Rzeszowie odbyła się konferencja pt.: „Dzień sektora kosmicznego w Dolinie Lotniczej. Szanse rozwoju, możliwości współpracy.”
POLSA Rzeszów

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Polską Agencję Kosmiczną, Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego i Stowarzyszenie „Dolina Lotnicza” z myślą o przedsiębiorcach z polski południowej reprezentujących sektor zaawansowanych technologii, którzy planują rozszerzyć działalność na nowy rynek zbytu.

Celem konferencji była prezentacja możliwości uczestniczenia polskich przedsiębiorstw sektora lotniczego w projektach kosmicznych oraz wsparcia, jakiego może udzielić Polska Agencja Kosmiczna firmom planującym ubiegać się o kontrakty Europejskiej Agencji Kosmicznej.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele kilkunastu firm, którzy spotkali się z naszymi pracownikami Departamentu Strategii i Współpracy Międzynarodowej.

Dr Marta Wachowicz, dyrektor departamentu, przedstawiła program usług doradczych dla polskiego przemysłu kosmicznego, w ramach którego Polska Agencja Kosmiczna prowadzi bezpłatne konsultacje eksperckie dla polskich firm. Wystąpienia głównych specjalistów departamentu poświęcone były współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną. Zbigniew Burdzy opowiedział o procesie harmonizacji technologicznej w ESA i o technologiach kosmicznych, które mogą być wykorzystywane w sektorze lotniczym, natomiast Anna Długosz przekazała informacje na temat członkostwa Polski w ESA i szans rozwojowych, jakie niesie ono dla polskich przedsiębiorców.

W panelu otwierającym konferencję wzięli udział: Janusz Fudała, Prezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, który przedstawił działania Agencji wspierające lokalnych przedsiębiorców, oraz Marek Bujny, Wiceprezes SGPPL Dolina Lotnicza, który opowiedział o udziale podkarpackich firm w projektach kosmicznych.

Relacja z Dnia Sektora Kosmicznego w Dolinie Lotniczej
Konferencja pt.: "Dzień sektora kosmicznego w Dolinie Lotniczej. Szanse rozwoju, możliwości współpracy” odbyła się w poniedziałek 23 maja 2016 r. w Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.