Zapraszamy na Forum Innowacji Sektora Kosmicznego w Rzeszowie

W dniu 24 czerwca 2016 w nowo otwartym Centrum Wystawienniczo – Kongresowym Województwa Podkarpackiego, zlokalizowanym w sąsiedztwie Międzynarodowego Portu Lotniczego „Rzeszów – Jasionka”, odbędzie się Forum Innowacji Sektora Kosmicznego.
POLSA Rzeszów

Już dwukrotnie tematyka rzeszowskiego Forum Innowacji poświęcona była zagadnieniom związanym z przemysłem kosmicznym i technologiami satelitarnymi, co spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony zarówno uczestników, jak i przedstawicieli mediów. Główne tematy tegorocznej edycji Forum dotyczyć będą edukacji kosmicznej, przemysłu lotniczego jako inteligentnej specjalizacji województwa podkarpackiego i jego wpływu na rozwój sektora kosmicznego, przedstawione zostaną ukraińskie doświadczenia w zakresie budowy sektora kosmicznego. Udział w Forum potwierdzili m.in.: przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wyższych uczelni, w tym Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechnik: Łódzkiej i Rzeszowskiej, Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego, Centrum Nauki Kopernik oraz przedstawiciele mediów branżowych.

Dodatkową atrakcją dla uczestników Forum Innowacji Sektora Kosmicznego będą organizowane w dniu 25 czerwca II Podkarpackie Pokazy Lotnicze „Politechnika Rzeszowska i Przyjaciele Rzeszów-Jasionka 2016”. Forum będzie towarzyszyć również wystawa sprzętu modelarskiego i systemów bezzałogowych w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym.

Forum Innowacji Sektora Kosmicznego jest wspólnym przedsięwzięciem Polskiej Agencji Kosmicznej, Województwa Podkarpackiego, Miasta Rzeszowa i Politechniki Rzeszowskiej.

Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Rozwoju.

Forum Innowacji Sektora Kosmicznego w Rzeszowie

REJESTRACJA:
http://www.forum-innowacji.eu/uzytkownicy/13,wydarzenie.html
(przy rejestracji należy wybrać wydarzenie: „Forum Innowacji”)

link
Pobierz PDFProgram Forum Innowacji Sektora Kosmicznego
Program Forum Innowacji Sektora Kosmicznego

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.