POLSA partnerem Letniego Kursu Prawa Kosmicznego

Zostaliśmy partnerem Letniego Kursu Prawa Kosmicznego organizowanego przez Europejskie Centrum Prawa Kosmicznego (ECSL).
POLSA Warszawa

Letni Kurs Prawa Kosmicznego, organizowany od 24 lat przez agendę ESA w jej krajach członkowskich, w tym roku po raz pierwszy będzie miał miejsce w Polsce. PAK zorganizuje wizytę uczestników kursu w Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz śniadanie biznesowe polskiego sektora kosmicznego z udziałem kursantów. Kurs odbędzie się w dniach 29 sierpnia-10 września 2016 r. na Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Kurs ma na celu przekazanie podstawowych informacji na temat aktualnego stanu prawa kosmicznego oraz zwiększenie zainteresowania tym działem prawa międzynarodowego. Kursanci wezmą udział w wykładach i seminariach na temat prawa kosmicznego oraz kwestii związanych z funkcjonowaniem sektora kosmicznego, prowadzonych przez naukowców związanych z prawem kosmicznym i doświadczonych specjalistów. Uczestnikami kursu są studenci i przedstawiciele instytucji i firm związanych z europejskim sektorem kosmicznym. Wykładowcy reprezentują: Europejskie Centrum Prawa Kosmicznego, uniwersytety kształcące studentów w specjalizacji międzynarodowego prawa kosmicznego (m.in.: Uniwersytet w Padwie, Sapienza - Uniwersytet Rzymski, Uniwersytet Zachodniej Bretanii, Uniwersytet w Graz, IDEST i inne), instytucje rządowe (Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Czeskiej, Ministerstwo Rozwoju Rzeczypospolitej Polskiej, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej), organizacje międzynarodowe (Europejska Agencja Kosmiczna) oraz polskie i zagraniczne firmy (LOT, Dentos, Airbus Defence&Space, SES, Crowell&Moring LLP).

Polska Agencja Kosmiczna - jako oficjalny partner kursu - zorganizuje wizytę jego uczestników w CBK PAN. Sfinansuje też i współorganizuje śniadanie biznesowe polskiego sektora kosmicznego z udziałem kursantów, podczas którego zaplanowane są prezentacje firm, rozmowy i wydarzenia networkingowe. Śniadanie odbędzie się w piątek, 8 września 2016 r. na Uczelni Łazarskiego. Wystąpienia podczas spotkania wygłoszą reprezentanci Departamentu Strategii i Współpracy Międzynarodowej PAK, a dyrektor tego departamentu, dr Marta Wachowicz, weźmie udział w oficjalnym panelu otwierającym kurs. W trakcie Śniadania Polskiego Przemysłu Kosmicznego (Polish Space Industry Breakfast) dyrektor Departamentu Krajowego Programu Kosmicznego, p. Izabela Erecińska, wypowie się również na temat roli Polskiej Agencji Kosmicznej w dalszym rozwoju polskiego sektora kosmicznego.

Organizatorem Letniego Kursu Prawa Kosmicznego jest Europejskie Centrum Prawa Kosmicznego (European Centre for Space Law) będącego częścią ESA. Organizację 24. edycji kursu, poza POLSA, wspierają również: Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego oraz Uczelnia Łazarskiego. Więcej informacji na temat programu kursu i wydarzeń towarzyszących można znaleźć na stronie ECSL link.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.