Płk Piotr Suszyński p.o. Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej

Z dniem 7 października 2016 r. profesor Marek Banaszkiewicz został odwołany przez Prezesa Rady Ministrów ze stanowiska Prezesa PAK. Pani Premier powierzyła pełnienie obowiązków Prezesa Agencji pułkownikowi Piotrowi Suszyńskiemu, Wiceprezesowi PAK ds. Obronnych.

Profesor Marek Banaszkiewicz został odwołany ze stanowiska Prezesa Agencji w związku z niezatwierdzeniem przez Prezesa Rady Ministrów sprawozdań PAK za rok 2015, zgodnie z zapisami ustawy o Polskiej Agencji Kosmicznej.

Do czasu rozstrzygnięcia konkursu i powołania na stanowisko Prezesa PAK nowej osoby, Prezes Rady Ministrów powierzyła pełnienie obowiązków Prezesa Agencji pułkownikowi Piotrowi Suszyńskiemu, Wiceprezesowi PAK ds. Obronnych. W okresie przejściowym Agencja będzie kontynuowała bieżące działania i rozpoczęte projekty.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.