Wycieczka edukacyjna – Piwnice/Toruń

W dniu 19 października 2016 r. Departament Edukacji POLSA zorganizował wycieczkę popularyzującą astronomię do Piwnic/Torunia.
POLSA Gdańsk

Departament Edukacji POLSA zorganizował kolejną wycieczkę popularyzującą astronomię, w której wzięła udział czterdziestoosobowa grupa studentów Akademii Morskiej w Gdyni, pod opieką pedagogów placówki i pracownika departamentu.

Celem wycieczki było obserwatorium astronomiczne i radioastronomiczne w Piwnicach, a po przejeździe do pobliskiego Torunia seans w tamtejszym planetarium. O znaczeniu badań radioastronomicznych prowadzonych przez placówkę opowiedział dr Marcin Gawroński, realizujący zaawansowane projekty badawcze z użyciem 32-metrowego radioteleskopu RT-4. W toruńskim planetarium wyświetlono natomiast seans zatytułowany „Ziemia - planeta Kopernika”. W przyszłości planujemy kolejne tego typu przedsięwzięcia.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.