POLSA na II Dniu Informacyjnym Sektora Kosmicznego

Podczas konferencji zorganizowanej dla podmiotów polskiego przemysłu obronnego ośrodków naukowo-badawczych pt. „II Dzień Informacyjny Sektora Kosmicznego - potrzeby i kierunki rozwoju sektora kosmicznego w obszarze obronności” wiceprezes Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA) Lech Majewski podsumował dotychczasowe działania Agencji i przedstawił aktywność bieżącą.

POLSA Warszawa

Ideą konferencji zorganizowanej przez Inspektorat Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych (I3TO) było ułatwienie podmiotom przemysłowym i naukowym zrozumienia oczekiwań i wymagań związanych z technologiami kosmicznymi rozwijanymi na potrzeby wojska.

Wystąpienie wiceprezesa POLSA Lecha Majewskiego poświęcone było głównym kierunkom działania, zadaniom i propozycjom dla obszarów badań i rozwoju techniki kosmicznej oraz jej zastosowaniom dla celów użytkowych, obronnych i bezpieczeństwa państwa. Wiceprezes Majewski opowiedział również o dotychczasowych pracach Agencji.

Konferencja odbyła się 1 grudnia 2015 r. w obiekcie Cytadela przy ul. Dymińskiej 13 w Warszawie. Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele I3TO, Zarządu Analiz Wywiadowczych i Rozpoznawczych - P2 SG WP, Zarządu Kierowania i Dowodzenia - P6 SG WP, Ośrodka Rozpoznania Obrazowego, Departamentu Polityki Zbrojeniowej oraz Inspektoratu Systemów Informatycznych. Spotkanie pozwoliło podsumować, na jakim etapie rozwoju jest obecnie polski sektor technologii obronnych w obszarze satelitarnych systemów obserwacji ziemi, wojskowej łączności i nawigacji satelitarnej oraz jakie są jego najbliższe wyzwania. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu reprezentantów podmiotów polskiego przemysłu obronnego i ośrodków naukowo-badawczych.

- To ciekawa inicjatywa, która daje okazję do spotkania przedstawicieli przemysłu, wojska oraz nauki i do wymiany w szerokim gronie doświadczeń z obszaru technologii kosmicznych – powiedział wiceprezes PAK Lech Majewski. - Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z I3TO i chcielibyśmy wspólnie zorganizować kolejną edycję „Dnia Informacyjnego Sektora Kosmicznego”.

 

Źródło: Inspektorat Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych oraz materiały własne.
Zdjęcia: Inspektorat Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.