Będziemy współpracować z Politechniką Poznańską

Współpraca będzie dotyczyła prowadzenia wspólnych prac badawczo-rozwojowych w obszarze technologii kosmicznych i satelitarnych. Porozumienie o współpracy zostało podpisane 14 marca 2016 r. przez prezesa Agencji, prof. Marka Banaszkiewicza i prof. Tomasza Łodygowskiego, rektora Politechniki Poznańskiej.
POLSA Gdańsk

Polska Agencja Kosmiczna i Politechnika Poznańska podejmą wspólne działania na rzecz zacieśnienia współpracy między sektorem nauki i przemysłu w regionie. Agencja zaoferuje uczelni wsparcie merytoryczne w pracy dydaktycznej, planowana też jest wspólna organizacja seminariów, konferencji i spotkań networkingowych związanych z tematyką kosmiczną.

Politechnika Poznańska powstała w 1919 r. Uczelnia oferuje kształcenie na dziesięciu wydziałach, prowadzących łącznie 30 kierunków studiów, w tym Automatykę i Robotykę na Wydziale Informatyki i Wydziale Elektrycznym oraz Lotnictwo i kosmonautykę na Wydziale Maszyn Roboczych i Transportu. Na uczelni studiuje ponad 20 tysięcy studentów studiów I i II stopnia, studiów doktoranckich oraz studiów podyplomowych, o których wykształcenie troszczy się ponad 1200 nauczycieli akademickich.

Podpisanie porozumienia z Politechniką Poznańską jest kolejnym krokiem prowadzącym do realizacji istotnych zadań Agencji - wspierania programów edukacyjnych dotyczących wiedzy, badań i technologii kosmicznych oraz zapewnienia harmonijnej współpracy między nauką a przemysłem.

W ostatnich miesiącach Agencja nawiązała współpracę z dwoma innymi uczelniami technicznymi.

Od grudnia 2015 r. współpracuje z Politechniką Gdańską wspierając projekt powstania w Trójmieście nowego kierunku studiów II stopnia o nazwie Technologie kosmiczne i satelitarne. Kierunek ma być prowadzony przez 3 trójmiejskie uczelnie techniczne: Politechnikę Gdańską, Akademię Morską w Gdyni i Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni, a Polska Agencja Kosmiczna włączy się w przygotowanie jego programu kształcenia.

Na początku marca 2016 r. POLSA podpisała umowę o współpracy z Politechniką Rzeszowską, która przewiduje m.in. wspólny udział w sektorowych i regionalnych programach europejskich związanych z sektorem kosmicznym.

Agencja zadeklarowała też współpracę z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim i Uniwersytetem Zielonogórskim, które zamierzają jesienią 2016 r. nowy kierunek studiów: Inżynierię kosmiczną. POLSA zamierza wspólnie z obu uczelniami wspierać organizacje i przedsięwzięcia promujące aktywność związaną z użytkowaniem przestrzeni kosmicznej.

Będziemy współpracować z Politechniką Poznańską S01
Od lewej prof. Tomasz Łodygowski, prof. Marek Banaszkiewicz.
link
Będziemy współpracować z Politechniką Poznańską S02
Będziemy współpracować z Politechniką Poznańską
link

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.