Oświadczenie POLSA dotyczące odwołania wiceprezesa ds. obronnych, generała Lecha Majewskiego

Decyzją Prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło generał Lech Majewski został z dniem 7 kwietnia 2016 r. odwołany ze stanowiska wiceprezesa ds. obronnych Polskiej Agencji Kosmicznej.

Generał Majewski został powołany na to stanowisko w lipcu 2015 r. Był odpowiedzialny za organizację działalności Departamentu Projektów Obronnych i Departamentu Wojskowych Technologii Satelitarnych Agencji i sprawnie ją nadzorował, czego efektem było m.in. ogłoszenie trzech studiów wykonalności projektów związanych z wykorzystaniem przestrzeni kosmicznej i technologii satelitarnych oraz zaangażowanie Agencji w prace związane z włączeniem Polski do Europejskiego Konsorcjum SST. Doceniamy jego zaangażowanie we wzmacnianie dobrych relacji Agencji z Ministerstwem Obrony Narodowej, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji i z Ministerstwem Spraw Zagranicznych oraz z organizacjami i instytucjami związanymi z obronnością i bezpieczeństwa państwa. Jesteśmy też wdzięczni za dobre reprezentowanie Agencji podczas ważnych wydarzeń polskiego sektora kosmicznego i w kontaktach międzynarodowych.

W związku z odwołaniem generała Majewskiego Prezes Rady Ministrów powierzyła obowiązki wiceprezesa ds. obronnych Agencji pułkownikowi Piotrowi Suszyńskiemu.

Prezes prof. Marek Banaszkiewicz

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.