PAK zaprasza do udziału w pilotażowej edycji pierwszej w Polsce rezydencji artystyczno-naukowej

Science Now organizuje pilotażową edycję pierwszej w Polsce rezydencji artystyczno-naukowej wzorowanej na formacie „European Digital, Art and Science Network”. Celem projektu jest stworzenie profesjonalnego programu łączącego świat sztuki i projektowania z nauką i rozwiązywaniem społecznych wyzwań. Jego uczestnicy pod okiem mentorów rozwiną i zaprezentują w formie prototypów koncepcje kreatywne dotyczące jednego z czterech obszarów tematycznych: miasto dźwięków (city of sounds), alert klimatyczny (climate emergency), sztuczna inteligencja (AI for good) oraz statek kosmiczny Ziemia (spaceship Earth).

Projekt pilotażowej edycji programu uzyskał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu rozwój sektorów kreatywnych, a jego partnerami są m.in.: Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Instytut Wzornictwa Przemysłowego, Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej, Koalicja na rzecz Polskich Innowacji oraz Polska Agencja Kosmiczna, która objęła wydarzenie patronatem.

- Eksploracja kosmosu, czy po prostu rozwój wysokich technologii, wymaga pracy zróżnicowanych grup i myślenia poza schematami. Dlatego cieszę się, że ten projekt wystartuje w naszym kraju, a Polska Agencja Kosmiczna mu patronuje. Zachęcam wszystkich do skorzystania z tej możliwości. - powiedział Michał Szaniawski, p.o. Prezes PAK.

Więcej informacji o projekcie dostępnych jest na stronie: link.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.